Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Jednalo se o letecké lince Žilina - Brno

Jednalo se o letecké lince Žilina - Brno

Delegace Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem pokračuje ve středu 7. května 2014 v návštěvě Slovenské republiky, během které jedná s představiteli Žilinského samosprávného kraje. 

Dopoledne se hejtman Hašek setkal s předsedou Žilinského samosprávného kraje Jurajem Blanárem a dalšími členy vedení kraje. Stejně jako v úterý v Trenčínském samosprávném kraji patřila i dnes v Žilině k hlavním tématům jednání ekonomická spolupráce Asociace krajů České republiky a Združenia samosprávných krajov SR – SK8, dále rozvoj dalších slovensko-čínských vztahů za přispění a podpory Jihomoravského kraje a také rozvoj aktivit krajanských spolků na území jižní Moravy.

„Představitelé Žilinského samosprávného kraje podpořili rozvoj příhraniční spolupráce s jižní Moravou. Tak jako včera v Trenčíně, i dnes vzbudila velký zájem slovenských partnerů naše nabídka zprostředkování zkušeností při zavádění Integrovaného dopravního systému na jižní Moravě. Hovořili jsme rovněž o možnosti letecké linky Žilina – Brno, s návazností na další destinace v Evropě, která by měla vliv na rozvoj průmyslových center. V této věci budu iniciovat další jednání slovenské strany s dopravci. Vyjdeme rovněž vstříc prosbě župana Blanára o vzájemnou výměnu informací mezi řediteli krajských nemocnic na jižní Moravě a v Žilinském samosprávném kraji," řekl hejtman Michal Hašek.

Odpolední část středečního programu patří návštěvě závodu Kia Motors Slovakia a obce Terchová.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze