Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Je to ODS, kdo tady vytváří dluhy

Je to ODS, kdo tady vytváří dluhy

Sociální demokraté se ohradili proti tvrzení Mirka Topolánka (ODS), že pokud budou chtít splnit své předvolební sliby, způsobí tím státní bankrot. Mediafaxu to v sobotu řekl místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

"Mirek Topolánek by se měl starat především o to, jak naplní své sliby ODS," řekl Škromach s tím, že problémem občanských demokratů číslo jedna je to, jak zalepí sta miliardové dluhy v rozpočtu, které sami způsobili.

"Všechny naše návrhy jsou fiskálně neutrální a naši zem zadlužovat nebudou," tvrdí Škromach. Podle něj to nebyla ČSSD, kdo sliboval voličům tisíc korun k důchodům nebo přichází s takzvaným opt-outem, kvůli kterému z rozpočtu zmizí 50 miliard korun. "Je to ODS, kdo tady vytváří dluhy a ještě nás osočuje," dodal.

"ODS svým divadelním představením v Brně, které bylo plné frází a gest, nikoliv konkrétních receptů na řešení problémů společnosti, jen potvrdila slova svého zakladatele Václava Klause: Z ODS se stala strana spíše lobbistických zájmů než idejí. Dnes to bylo v divadle v Brně vidět i slyšet," okomentoval v sobotu v podvečer ideovou konferenci ODS šéf sociálních demokratů Jiří Paroubek. Poukázal na to, že pokud bylo hlavním tématem řešení ekonomické krize a veřejných financí, je smutné, když v dokumentu ODS Vize 2020 jsou jediným konkrétním číslem čísla stránek. Podle Paroubka jde jen o sliby. Na konferenci viděl podle svých slov pouze dobré herce, kteří ale prokázali, jak špatní jsou politici.

 Zdroj: MEDIAFAX , Autor: Petr Vlasák

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze