Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Je potřeba zabránit vyvedení peněz opt-outem

ČSSD dlouhodobě realizuje důchodovou reformu tak, aby její dopady neohrozily občany s nejnižšími příjmy a zároveň tak, aby byl vytvořen systém, který umožní lidem, za pomoci daňových úlev či státního příspěvku, připojistit se na budoucí období.

"V této situaci je potřeba udržet stávající průběžně financovaný důchodový systém, který by měl zaručit alespoň 55 % čisté mzdy a čistého důchodu u průměrných výdělků. U nižších důchodů ten náhradový poměr je a bude vyšší. Pro budoucnost by bylo dobré, aby zaměstnavatelé u těžkých profesí, jako jsou hutnící, horníci a podobně, měli povinné připojištění, které by jim umožnilo odejít dříve do důchodu a pobírat určitou rentu po dobu třeba pěti let před dosažením důchodu," říká místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

Podle něj je potřeba zabránit snahám vyvést peníze tzv. opt-outem ze stávajíciho důchodového systému na kapitálové spoření. Díky tomu by v tomto systému chybělo 50 mld. korun ročně a důchody z tohoto nového systému by bylo možné vyplácet nejdříve za dvacet let.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze