Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Je nepřijatelné, aby tíhu důchodové reformy nesli dnešní důchodci

„Sociální demokracie zásadně odmítá opt-out neboli vyvedení prostředků ze základního důchodového systému, se kterým zřejmě počítá i konvergenční program vlády," ujistil místopředseda ČSSD a stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach.

"Jestliže vláda předpokládá, že aktiva uložená ve fondech skočí mezi léty 2010 a 2020 z 3,4% HDP na 17,1% HDP, není to možné dosáhnout jinak než zavedením povinného opt-out systému průběžného financování důchodů, tedy dojde k částečné privatizaci důchodového systému. To odmítáme,“ řekl Zdeněk Škromach.

Zastánci tohoto necitlivého plánu zřejmě počítají s vyvedením až padesáti miliard korun. „Kde na to pak chce vláda a náš konkurent ODS vzít?“ ptá se Zdeněk Škromach a odmítá návrhy Petra Nečase z ODS, jenž chce peníze získat z daňových výnosů. Cílem ODS je podle Zdeňka Škromacha peníze vyvést a pak tvrdit, že na navyšování důchodů není.

Sociální demokracie připravuje na příští týden – na 23. února – mezinárodní konferenci na téma Důchodová reforma a zkušenosti z okolních zemí.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze