Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Je čas odstoupit, pane ministře Drábku!

Je čas odstoupit, pane ministře Drábku!

NA SVATÉHO VALENTÝNA MINISTR PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ DRÁBEK PŘIPUSTIL PŘI JEDNÁNÍ VÝBORU PRO SOCIÁLNÍ POLITIKU V PS PČR, ŽE PAKLIŽE BUDOU I V BŘEZNU NADÁLE PŘETRVÁVAT PROBLÉMY S VYPLÁCENÍ SOCIÁLNÍCH DÁVEK NA ÚŘADECH PRÁCE, BUDE TO DŮVOD K TOMU, ABY ZVÁŽIL SVOU REZIGNACI. ZDÁ SE VŠAK, ŽE ŠLO POUZE O LÍBIVÉ RŮŽOVÉ ŘEČIČKY, VZHLEDEM K TOMU, ŽE MÉDIA STÁLE INFORMUJÍ O NEFUNKČNOSTI SYSTÉMU, ALE PAN MINISTR SETRVÁVÁ NA SVÉM POSTU A PLÁNUJE DALŠÍ OŽEBRAČOVÁNÍ LIDÍ.

Ministr práce a sociálních věcí uveřejnil svůj záměr ušetřit stamiliony na výdajích ministerstva dalším „přiškrcením" výdajů na soc. dávky a reorganizací systému. Shodou okolností v ten samý den přichází Lidové noviny se srovnáním výdajů ministerstev na odměnách nejvyšších úředníků ministerstev za loňský rok. Zdá se, že panu ministrovi skutečně nedělá problém šetřit, je však velký rozdíl, na kom!

Dění na MPSV je praktickým příkladem prohlubování soc. rozdílů v české společnosti přičiněním současné vlády. Privilegovaní získávají milionové odměny a sociálně potřební, jako jsou matky samoživitelky, zdravotně postižení, senioři, stále rostoucí počet nezaměstnaných a další, se nechávají napospas dluhové pasti.

Jak však prohlásila na obranu situace tisková mluvčí ministerstva, náměstci si odměny zasloužili svou tvrdou dřinou. Mnohé úkoly v loňském roce si vyžádaly náročný manažerský výkon – jako například kolaps systému vyplacení dávek na úřadech práce (ÚP), rozdávání zakázek bez výběrového řízení, zprivatizování a vytunelování důchodových fondů, úpěnlivá práce na růstu nezaměstnanosti... I přes nařízení Nejvyššího soudu, však ministerstvo k cifrám nezveřejnilo jména příjemců konkrétních odměn. Můžeme si tak jen domýšlet, kterou asi z cifer byl odměněn 1. náměstek Šiška za svou „skvěle" odvedenou práci se softwary pro ÚP.

Ačkoli jsou zaměstnanci ÚP pod tlakem a mají zakázáno o skutečném stavu systému informovat, média i v průběhu března sdělují veřejnosti zprávy o nefunkčnosti systémů na ÚP. A proto mi nezbývá než zopakovat: Pakliže máte alespoň trochu cti, pane ministře, odstupte!

Vzhledem k tomu, že náš politický systém neumožňuje vyslovení nedůvěry Poslanecké sněmovny jednotlivým ministrům, poslanci ČSSD mají mou plnou podporu ve snaze o vyslovení nedůvěry celé Nečasově vládě!

Zdeněk Škromach
Místopředseda ČSSD a Senátu P ČR

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze