Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Jandák: Pražská kavárna. Lidská špína je to!

Jandák: Pražská kavárna. Lidská špína je to!

Bulvární novinář Pavel Novotný poskytl ParlamentnímListům.cz otevřený rozhovor o islámu, o migrantech, ale i o stavu médií v ČR. Protože v rozhovoru nechyběla slova jako kreténi, tupci z venkova, či česká huba mastná od tlačenky, požádali jsme poslance Vítězslava Jandáka (ČSSD) o reakci. „Tím člověkem hluboce opovrhuji, je to tlachal a lidská špína,“ reagoval překvapivě Jandák v předvečer svých 69. narozenin.

Jakmile poslanec ČSSD a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák uslyšel od ParlamentníchListů.cz jméno bulvárního novináře Pavla Novotného, zhrozil se. Když následně poté uslyšel, že nám Novotný poskytl rozhovor na téma imigranti v Evropě a vývoj českých médií, tak ostře řekl, že je Novotný člověk, k němuž by nechtěl cokoliv zmiňovat. „Tím člověkem hluboce opovrhuji, je to zbytečný tlachal a člověk, na kterého bych ani nechtěl reagovat, protože za to opravdu nestojí,“ vysvětlil napřed Jandák.

„Víte, mně ten člověk vůbec nic neříká a cokoliv on řekne, tak je to jako by zašuměl vítr, nebo spíše slabý větřík. Ten člověk není nic. A ani nevím, proč je slavný, zda kvůli tatínkovi, nebo jestli kvůli tomu, že je tak sprostý... nevím,“ poznamenal dále sarkasticky Jandák. „Co jsem od něj kdykoliv zaslechnul, nebo četl, tak jsem nabyl dojmu, že je to prostě lidská špína! Nic jiného,“ poznamenal ještě na jeho vrub.

O co jde? Pavel Novotný totiž již dlouho naši redakci sliboval, že poskytne rozhovor k tomu, co se v Evropě děje a jak on z pozice bulvárního novináře vidí vývoj mediálního prostoru – zda je podle něj varujícím faktem, že tištěná média v ČR vykazují dlouhodobý propad nákladu oproti nárůstu sledovanosti alternativních médií, hlavně internetových serverů. „Je to dobře, nebo špatně?“ tázali jsme se Novotného. „Kdo z českých žurnalistů podle vás vyniká? Je to Václav Moravec, Alexandr Mitrofanov, Jaroslav Plesl, Jan Pokorný, Josef Klíma, Sabina Slonková...? Kdo z nich stagnuje? Máme si vážit českých novinářských osobností?“ byla další otázka na syna legendárního baviče Petra Novotného. „Existuje příkop mezi českým žurnalistou a českým mediálním konzumentem?“ zaznělo také z naší strany.

Nakonec známý bulvární novinář na všechny dotazy kladené ParlamentnímiListy.cz odpověděl po svém, tedy velmi otevřeně a „od srdíčka“.

Pitomá mastná huba...

„Přehodnocovat po jakémkoli teroristickém útoku, nota bene vedeném ‚vojákem‘ IS, může jenom naprostý idiot, takže mě nepřekvapí, když drtivá většina čtenářů ParlamentníchListů.cz bude za podobnou věc paušálně odsuzovat islám jako takový. Inu, česká věčně remcající, pitomá mastná huba od tlačenky. Co od ní mohu čekat?“ zaznělo z jeho strany hned v první odpovědi a v podobném duchu se nesl i zbytek rozhovoru.

Lidská špína! Ratlík, který pouze křičí, pustil se Jandák do bulvárníka

Vítězslav Jandák k tomu všemu sice ihned přiznal, že si to nestihl přečíst, ale číst Novotného „moudra“ je podle něj jen škoda času. „On nic kloudného v životě nedokázal a pouze se proslavil tím, že uráží. A to je nic! Já nevím, jestli mu to poradil otec, nebo kdo, aby se takto proslavil... Je to lidská špína, na kterou vůbec nehodlám reagovat. On je prostě volič Karla Schwarzenberga, který prohrál volby, tak je z něj teď prostě jen takový ratlík, který pouze křičí,“ završil pak poslanec ČSSD svůj soud nad známým katem celebrit.

Nejsou to lidi, co by měli vlastní myšlení

Podle jeho mínění ale mají všeobecně voliči i političtí zástupci TOP 09 pocit, že prostě musí říkat, že je třeba imigranty přijímat.

„Tuhle linii oni musí držet, protože jim to asi nakázali jejich páni. To však nejsou lidi, kteří by měli vlastní myšlení. A vlastní národ? O ten jim přece nikdy v životě nešlo! To jsou lidi, kteří budou sloužit každému režimu... a na ně nemá cenu reagovat! Já samozřejmě jsem pro to vzít sem k nám migranta, který má potíže, a který se tady chce usadit a je to slušný člověk, ale nikoliv tu invazi, která se momentálně na Evropu nahrnula a která na to vše byla připravena již od roku 1924,“ řekl dále Jandák.

Podle něj není nijak zbytečnou záležitostí, když se lidé táží na to, co bude s jejich domovy v případě, když do Evropy a hlavně do ČR přibudou další imigranti. Znásobí se počet teroristických útoků?

„Že prý jde ze strany mnoha lidí o zbytečnou hysterii, to ale ti z pražské kavárny přece musí říkat! Ovšem já jim radím, ať se jedou podívat do některých německých měst, třeba do Kolína nad Rýnem. Škoda, že tam nebyli v neděli, když tam bylo 40 tisíc Turků, kteří tam demonstrovali za Erdogana. To byla síla! Navíc ten poslední výkřik ‚Alláhu Akbar‘ byl také velmi zajímavý... Tady je patrné, že jde o střet civilizací a o střet světa, ovšem v každém režimu se najdou lidi, kteří jsou kolaboranti, kteří jsou charakterově jiní. A pak tam jsou i takové nuly, jako je třeba Pavel Novotný. Ten bude urážet jen proto, aby byl zajímavý. Ale tací lidé nestojí za nic, ty jednou historie smete!“ pokračoval pro ParlamentníListy.cz Jandák, kterému se pranic nelíbí, když někdo natvrdo říká – podobně jako Novotný –, že prosté venkovské obyvatelstvo volí Andreje Babiše a Miloše Zemana jen proto, že oni dva jsou proti přijímání migrantů.

Asi si myslí, že jsou nejchytřejší!

„No to víte, pražská kavárna! To jsou ti nejchytřejší a proto jsou proti jakémukoliv druhu plebiscitu, proti jakémukoliv referendu, protože oni jsou ti ušlechtilí, kteří vědí nejlépe, jak se má vládnout. Tací lidé by ale nemohli žít třeba ve Švýcarsku, kde se dělá referendum i na chodník. Oni nestojí ani za povšimnutí,“ dloubnul si poslanec ČSSD.

Jandák neuhnul ani od poznámky ParlamentníchListů.cz, že i v ČSSD existují proudy, které souznějí s tzv. pražskou kavárnou. Jsou to třeba ministři Jiří Dienstbier a Kateřina Valachová. „Oni na jiný názor mají nárok, lidé jim ale nakonec svůj účet podepíší. Jirkovi je to však podle mne jedno, on je totiž občan Spojených států, tak odjede a bude to mít vyřízený,“ poznamenal suše Jandák.

Majitelé stojí za veřejným míněním

Co se týče rozboru a stavu českých médií, tak poslanec má za to, že dnešní média ani tak neodrážejí ve svých článcích a reportážích to, co si lidé myslí, jako spíš to, co jejich majitelé chtějí, aby si mysleli. „Nikdy média neodrážela dobře to, co si lidé zrovna mysleli!“ poznamenal k tomu ironicky.

Podle něj se rozhodně lepší zpravodajství veřejnoprávního média, přestože si lidé stále stěžují na jeho jakousi odtažitost od reality. „Já ale v České televizi vidím v poslední době, tak v posledním půlroce, příklon k určité objektivitě. Podle mne v ČT pozorně poslouchají to, co lidi říkají. Podobný posun ale před časem proběhl i v německých televizích ZDF a v ARD,“ dodal Jandák.

Nakonec rozebral ještě to, jak vidí stav Evropské unie ve vztahu k migrační krizi.

„Osobně jsem pro EU, je to jedno z řešení. Akorát by v čele Unie neměli stát lidé jako je Jean-Claude Juncker (předseda Evropské komise), či Martin Schulz (předseda Evropského parlamentu), a všichni ti další nevolení zástupci EU, kteří se nikomu nezodpovídají a dělají na světě jen zmatek a v Evropě ve vztahu k migrační krizi ještě větší. EU jako model je ovšem podle mého názoru dobrý, jen by tam neměli sedět lidé někým dosazeni a měla by se posílit úloha Evropského parlamentu,“ doplnil Vítězslav Jandák, který se zcela nedávno nechal v jiném z rozhovorů pro média slyšet, že vedení EU je „prolhanou a divnou společností lidí, která nedělá vlastní politiku, ale hlavně nedělá politiku pro Evropany“. „Jasně to dokazuje takzvaná uprchlická krize. To je něco šíleného, jak se zodpovědní zachovali,“ zmínil k tomu v červnu pro Bleskově.cz.

Autor: Olga Böhmová, ParlamentníListy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze