Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Jandák: Lidé, a v politice obzvlášť, by se měli potkávat

Jandák: Lidé, a v politice obzvlášť, by se měli potkávat

Prezident Miloš Zeman se ve středu sešel na Hradě na neformální schůzce s poslancem ČSSD a exministrem kultury Vítězslavem Jandákem. Uskutečnila se tak podle všeho tajemná schůzka dvou mužů, kteří vždy měli velmi dobré vztahy. Je za návštěvou Jandáka u Zemana něco víc, nebo jde jen o předvánoční posezení a klábosení o dárcích?

Poslanec, herec a bývalý ministr kultury v Paroubkově vládě se s Milošem Zemanem setkal ve velmi přátelském duchu, na neformální schůzce. Prý rozhodně nešlo o nějaké spiknutí třeba proti předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi.

„To rozhodně  ne! Bylo to ale velmi přátelské, předvánoční setkání mezi námi.  Myslím, že lidé, a v politice obzvlášť, by se měli potkávat. A nejenom při různých oficiálních akcích. My jsme prostě měli takové předvánoční setkání, kde jsme probrali  současnou situaci, i to, jak se naše rodiny chystají na Vánoce," řekl pro  ParlamentníListy.cz Jandák.

Řeč byla i o politické situaci

Podle dobře informovaného zdroje z Hradu by ale za setkáním Jandáka se Zemanem mohlo být i něco víc. Tématem rozhovoru nebyl jen nákup vánočních dárků a vanilkové rohlíčky u Zemanů či Jandáků, ale prý se hodně hovořilo o povolební situaci v zemi a v některých partajích. Zda se například mohlo hovořit i o možné účasti Vítězslava Jandáka v budoucí vládě, není jasné. Nikdo to nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

„Omlouvám se, ale nevidím v tuto chvíli důvod a potřebu cokoli jakkoli dále komentovat. Prostě jsme se potkali, tak jak se lidé potkávají. Budou přeci Vánoce. Nehledejte za tím nic, co není. Jak stále říkám, nač se bát zítřků, třeba nepřijdou..." dodal s úsměvem Vítězslav Jandák.

Ten se i mezi přáteli a kolegy v poslední době zdržuje jakýchkoli komentářů s tím, že odpovídá stylem: „Nechci se k tomu vyjadřovat, tedy radši se k tomu nechci vyjadřovat."

Jandák byl s Milošem Zemanem vždy zadobře. Také se netajil před prezidentskou volbou tím, že jej jako poslanec podporuje. Zeman zase vždy, když o Jandákovi hovořil, tak s úctou a respektem.

„Chci všem popřát krásné Vánoce, hlavně zdraví, především to duševní, a aby nám všem v této krásné, i když poslední dobou podivné zemi, zůstalo alespoň trochu nadhledu a smyslu pro humor. Jinak bychom se totiž už dávno museli zbláznit. Přeji nám všem, abychom se měli více rádi, nezapomínali jeden na druhého a abychom měli my politici na paměti, že jsme tu pro občany," dodal pro ParlamentníListy.cz Jandák, který si bude Vánoce užívat se svou velkou rodinou jak v Praze, tak na chalupě doma v jižních Čechách.

Autor, zdroj: Radek Kraus, ParlamentníListy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze