Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hejtmani a starostové dobře reprezentují stranu. Činností na lokální úrovni získávají ČSSD volební hlasy

Hejtmani a starostové dobře reprezentují stranu. Činností na lokální úrovni získávají ČSSD volební hlasy

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od Rudla:

Opravdu neznáte pravidla voleb nebo nemluvíte pravdu záměrně? Říkáte, cituji: „Nerozumím tomuto veřejnému ataku na hejtmany, starosty a další funkcionáře v komunálu či v krajské sféře. Jednak myslím, že pokud jde o volby, tito lidé přinesli formou preferenčních hlasů poměrně výrazný výsledek pro sociální demokracii, ...." Formou preferenčních hlasů nepřinesli ČSSD nic, jenom sobě tím, že se případně posunuli na kandidátce. Preferenční hlas následuje až po volbě strany, bez ní není možný.

Odpověď:

Dobrý den,

za léta praxe s volbami zajisté znám jejich pravidla. Vy však  jistě jste si vědom, že voliči volí stranu jako značku, ale určitý podíl voličů volí stranu z důvodů konkrétních kandidátů na její kandidátní  listině a na základě zkušeností s těmito konkrétními kandidáty.

Hejtmani a starostové, soudě ze zisku velkých podílů preferenčních hlasů,  evidentně dobře reprezentují svou stranu a svou činností na lokální úrovni získávají ČSSD  volební hlasy, které voliči nelení potvrdit i „kroužkováním“ těchto  stranických představitelů.  Takže pokud chtějí zvolit svého hejtmana, tak musí volit i ČSSD. Možná bylo mé vyjádření zkrácené, tak to však bylo myšleno.

Hezký den, Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze