Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hejtman Zimola se sešel s poradenským týmem starostů

Hejtman Zimola se sešel s poradenským týmem starostů

Program obnovy venkova Jihočeského kraje (POV JčK) na rok 2015 a obecně granty i dotace byly hlavním předmětem diskuse hejtmana Jiřího Zimoly s poradenským týmem starostů obcí na jihu Čech. Sešli se kvůli tomu na krajském úřadě ve čtvrtek 14. srpna 2014.

„Pozval jsem si starosty, kteří jsou součástí mého poradenského týmu, abych s nimi prodiskutoval program obnovy venkova Jihočeského kraje (POV JčK) na rok 2015 a obecně pak granty a dotace, které jim kraj bude příští rok poskytovat. Jsem rád, že z jejich úst zazněly zajímavé podněty, jak by se mohla grantová politika dále vyvíjet,“ řekl Zimola.

Společně pak řešili i problematiku, jak tyto granty a dotace co nejlépe vyřešit po administrativní stránce, aby kraj nezpůsobil starostům nějaké těžkosti při čerpání peněz a současně, aby se vyvaroval možných chyb. Starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka a člen poradenského týmu hejtmana uvedl, že na vytvoření tohoto týmu se se Zimolou dohodli zhruba před půl rokem s tím, aby se mohli problematikou grantové politiky kraje zabývat pravidelně.

„Složení týmu je plošně dobře udělané a zahrnuje jednotlivé obce podle velikosti. Nejpodstatnější ale je, že jednotlivé názory a podněty přicházejí přímo od starostů, tedy zespoda,“ dodal Mrvka. Řeč přišla i na množství vyčleněných peněz na jednotlivé grantové programy, což je pro obce zcela zásadní. „Stanovili jsme si, že do 5. září podáme návrhy, u kterých grantových programů je vyčleňované peníze možné snížit a u kterých naopak navýšit,“ naznačil Mrvka. Zimola na závěr připomněl, že jenom pro letošní rok kraj přerozdělil v rámci POV JčK 94 milionů korun. „I díky těmto penězům se nám daří ten náš jihočeský venkov více a více zkrášlovat,“ uzavřel.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze