Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hejtman Zimola pokřtil Tašku zdraví

Hejtman Zimola pokřtil Tašku zdraví

Tašku zdraví nesoucí název "Jižní Čechy - oáza zdraví a pohody" pokřtil v pátek 4. dubna 2014 hejtman Jiří Zimola. Stalo se tak v rámci VII. ročníku veletrhu zaměřeného na cestovní ruch – Jihočeský kompas 2014 v českobudějovickém Metropolu.

Spolu s hejtmanem se dalšími jejími kmotry stali ředitelka Regionální agrární komory Jihočeského kraje Hana Šťastná a generální ředitel Jednota, spotřební družstvo České Budějovice Jaroslav Froulík.

Taška zdraví obsahuje přírodní sílu Jihočeského kraje. A to rašelinu, jako jeden ze základů jihočeské lázeňské léčby, čaj vyrobený z typicky regionálního lesního plodu – borůvek, jejichž blahodárný účinek na látkovou přeměnu a trávení je znám již po staletí a lahodný lihový nápoj. Křest provedli zúčastnění pivem budvar. „Křtít Tašku zdraví právě jihočeským pivem budvar je určitě správné a příhodné," podotkl Zimola.

Hejtman během akce zároveň vyzdvihl význam jihočeské agrární komory i Jednoty. „Agrární komora i národní obchodní řetězec Jednota ve spolupráci s krajem dlouhodobě podporují regionální potraviny, za což jim patří náš dík," zdůraznil.

Zimola zároveň popřál Jednotě, aby si Tašku zdraví na pultech jeho obchodů našlo co nejvíce spokojených zákazníků. „Stejně tak jsem přesvědčen i o tom, že se tato taška stane vhodným suvenýrem či dárkem pro všechny turisty, kteří do jižních Čech z naší republiky i ciziny zavítají," uzavřel.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze