Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hejtman Zimola pokřtil novou cyklomapu České Kanady

Hejtman Zimola pokřtil novou cyklomapu České Kanady

Novou cyklomapu - Česká Kanada a Podyjí, pokřtil ve středu 25. června 2014 římovskou vodou hejtman Jiří Zimola a Marcel Goetz z Mapcentra v Českých Budějovicích, z jehož dílny mapa pochází. Mapa je již pátým dílem předchozí edice, podle které se cyklisté dostanou od Železné Rudy až po jižní Moravu. A tady konkrétně z Chlumu u Třeboně do Břeclavi. 

„Připíjím na radost cyklistům, kteří podle mapy pojedou, a která jim pomůže se v malebném území České Kanady skvěle orientovat," řekl Zimola.  Hejtman, sám velký příznivec jízdy na kole, zároveň pogratuloval Goetzovi i celému Mapcentru k vydání již pátého dílu cyklomap vedoucích podél česko-německo-rakouské hranice. „Věřím, že díky tomu se ještě zvýší zájem cyklistů o jižní Čechy, což samozřejmě pomáhá rozvoji cestovního ruchu," dodal.

Mapa, coby soubor map vedoucích podél hranic, navíc nese logo Evropského regionu Dunaj – Vltava (ERDV), neboť díky nim lze projet příhraničím Bavorska, Rakouska, Plzeňského kraje, Jihočeského kraje a Vysočiny. Tedy regiony, které jsou součástí uvedeného euroregionu. Jižní Morava je pak jakýmsi bonusem.
„Zúčastnit se křtu nové cyklomapy jsem panu hejtmanovi nabídl proto, že patří mezi zakladatele ERDV a zároveň protože podporuje cyklistiku jako takovou," vysvětlil Goetz. 

Jak Goetz dále uvedl, cyklomapa vychází nákladem tři tisíce kusů a k dostání bude v turistických infocentrech a knihkupectvích.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze