Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hejtman Zimola poděkoval režiséru Troškovi za propagaci regionu

Hejtman Zimola poděkoval režiséru Troškovi za propagaci regionu

Za propagaci Jihočeského kraje, již ve třetím díle komedie Babovřesky, poděkoval hejtman Jiří Zimola režiséru Zdeňku Troškovi při první české klapce natáčení tohoto snímku. Stalo se tak v úterý 27. května 2014 v obci Záboří na Českobudějovicku, která spolu s nedalekými Dobčicemi fiktivní vísku Babovřesky představují. 

„První klapky jsem se zúčastnil rád nejen proto, že jsme se Zdeňkem Troškou přátelé, ale především z důvodu, že je to jihočeský režisér. A právě jihočeská krajina hraje v jeho filmech podstatnou roli. Vzpomeňme například na celou řadu jeho pohádek, na trilogii Slunce seno... či předchozí dva díly Babovřesk. Všechny tyto snímky jsou tudíž dokonalou reklamou na jižní Čechy, za což mu chci moc poděkovat," vysvětlil Zimola. Zároveň mu popřál plné sály spokojených diváků a vyhlášenému gurmánovi předal jako dárek koš zdravých jihočeských potravin. 

Podle hejtmana je pohled na jihočeskou krajinu prostřednictvím Troškových filmů jedním ze způsobů, jak do regionu přilákat další turisty. „Třeba když si lidé v zimě sednou do kina a podívají se na ty krásné záběry, tak to může řadu z nich přimět k tomu, že budou chtít náš kraj navštívit," vysvětlil. 

Kromě Trošky se Zimola na place setkal i s několika protagonisty komedie Babovřesky 3 - Janou Synkovou, Lucií Vondráčkovou a Pavlem Kikinčukem.Troška pak prozradil, že snímek, který začal natáčet už před několika dny V Turecku, zamíří do českých kin počátkem příštího roku.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze