Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hejtman Zimola diskutoval s polskou velvyslankyní

Hejtman Zimola diskutoval s polskou velvyslankyní

Představení Jihočeského kraje, seznámení s regionální politikou v České republice a možnosti realizace některých společných projektů v oblasti vzdělávání, kultury či cestovního ruchu.

To byla hlavní témata mé dnešní diskuse s velvyslankyní Polské republiky v České republice Grazynou Bernatowicz. Setkali jsme se v rámci zdvořilostní návštěvy na krajském úřadě. Během schůzky jsme se rovněž dotkli i jaderné energetiky, využívání energetických zdrojů v Polsku, nezaměstnanosti i získávání a přidělování finančních prostředků z Evropské unie.

Velvyslankyně projevila také velký zájem o výstavu Země živitelka, o kterou se zajímají především polští zemědělci a letos by ji měl údajně navštívit i polský ministr zemědělství. Z krajského úřadu velvyslankyně Bernatowicz zamířila ještě zámek v Hluboké nad Vltavou, kde si prohlédla reprezentační sály.

Paní  velvyslankyni jsem přivítal kyticí z červených a bílých květin, tedy v polských národních barvách. Jako dárek si odvezla číše z dílny jihočeských sklářů.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze