Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

HEJTMAN ZAMÍŘIL NA BŘECLAVSKO, VE VALTICÍCH NAVŠTÍVIL VZNIKAJÍCÍ VINAŘSKÉ CENTRUM EXCELENCE

HEJTMAN ZAMÍŘIL NA BŘECLAVSKO, VE VALTICÍCH NAVŠTÍVIL VZNIKAJÍCÍ VINAŘSKÉ CENTRUM EXCELENCE

Připravované Centrum excelence ve Valticích, základnu vodních záchranářů v Pavlově nebo opravovanou silnici mezi Lednicí a Podivínem navštíví dnes (14. července 2016) v rámci své pracovní cesty na Břeclavsko hejtman Michal Hašek.

Svoji pracovní návštěvu Břeclavska zahájil hejtman Michal Hašek ve Valticích, kde o současných problémech města jednal s jeho vedením v čele se starostou Pavlem Trojanem. Ve Valticích se také přímo na místě seznámil s postupem výstavby Centra excelence, které vzniká při zdejší střední vinařské škole.

Jedná se o projekt, v rámci kterého dojde k vybudování výukového centra pro prvotní i celoživotní vzdělávání. „Vznikají zde prostory pro pořádání vinařských kongresů, konferencí a významných nominačních výstav České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem. Nový přednáškový sál poslouží k seminářům a školením, které budou určeny pěstitelům a výrobcům vína, ale také jeho příznivcům a konzumentům a v neposlední řadě studentům školy. Pracovníci poskytnou veřejnosti služby v oblasti propagace a podpory vinohradnictví a vinařství,“ popsal náplň činnosti budoucího centra hejtman Hašek. Celkové náklady na výstavbu Centra excelence dosáhnou cca 34 milionů korun. Hejtman si v rámci návštěvy Střední školy vinařské Valtice prohlédl také zdejší Františkánské zahrady a školní skleníky, kde funguje nová laboratoř pro zahradníky.

V dalším průběhu pracovní návštěvy Břeclavska hejtman Michal Hašek spolu poslancem Jiřím Petrů, bývalým dlouholetým starostou Valtic, navštívili Lednici. Na radnici jednali se starostou Liborem Kabátem o aktuální dopravní situaci v obci, o fungování lázeňství a cestovního ruchu, či záměru přírodního koupaliště. Přímo na místě se seznámili s rekonstrukcí silnice Lednice – Podivín, která je opravována v délce 4,6 kilometru a to včetně pěti mostů. „Díky dobré práci krajské Správy a údržby silnic JMK jako investora jsme dosáhli jednak významné úspory výběrovým řízením, jednak dodavatel na stavbě pracuje včetně víkendů,“ konstatoval Michal Hašek.

V Pavlově Michal Hašek následně navštíví základnu vodních záchranářů a podepíše zde smlouvu o poskytnutí dotace ve výši 700 tisíc korun z rozpočtu kraje na pořízení záchranného plavidla s názvem „Jošt Moravský“. Pracovní cestu po Břeclavsku zakončí hejtman v Dolních Věstonicích, kde bude ústředním tématem jednání nedávný sesuv svahů, jejich oprava a znovuzprovoznění zdejší silnice.

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze