Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hejtman Michal Hašek se zúčastnil konference o budoucnosti dukovanské elektrárny

Hejtman Michal Hašek se zúčastnil konference o budoucnosti dukovanské elektrárny

Hejtman Michal Hašek se ve čtvrtek 12. června 2014 ve Valči zúčastnil konference Budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany.

Ve svém vstoupení podpořil dostavbu pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Plánovaná dostavba podle něj znamená také rozvoj zaměstnanosti v regionu. „Hlásíme se k tomu, aby dukovanská elektrárna měla budoucnost, máme zájem na rozvoji dodavatelských firem, které působí i na jižní Moravě. Absolutní prioritou je přitom pro nás bezpečnost občanů a maximální ochrana životního prostředí," řekl hejtman Hašek.

Na konferenci vystoupila také ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, zástupci společnosti ČEZ i starostové z regionu. Od roku 1985 do září roku 2013 bylo na všech čtyřech blocích dukovanské elektrárny vyrobeno více než 360 miliard kWh elektrické energie, což je nejvíce ze všech elektráren v České republice. Elektrárna Dukovany pokrývá přibližně 20 % spotřeby elektřiny v ČR. Ročně vyrobí více než 14 miliard kWh.

Loni v srpnu podepsali představitelé Kraje Vysočina, Jihomoravského kraje a ČEZ Memorandum o vzájemné spolupráci při provozu a dalším rozvoji Jaderné elektrárny Dukovany. Na svém letošním dubnovém zasedání Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na základě požadavku Kraje Vysočina vyjádřilo souhlas se „Záměrem vyjádření podpory výstavbě 5. bloku Jaderné elektrárny Dukovany".

Více informací o konferenci je na http://www.budoucnostedu.cz/  .

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze