Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

HEJTMAN HAŠEK: ZDRAVOTNÍ PÉČE JE PRO NÁS PRIORITOU. CHCEME MOTIVOVAT NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ZÁCHRANÁŘE

HEJTMAN HAŠEK: ZDRAVOTNÍ PÉČE JE PRO NÁS PRIORITOU. CHCEME MOTIVOVAT NOVÉ I STÁVAJÍCÍ ZÁCHRANÁŘE

Stabilizovat tým lékařů Zdravotnické záchranné služby, motivovat nové lékaře a posílení výjezdové skupiny v Brně, kde dochází k nárůstu případů vyžadujících lékařskou pomoc.

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek předložil ve středu 22. června 2016 radě návrh na navýšení provozního příspěvku pro Zdravotnickou záchrannou službu Jihomoravského kraje o 10 milionů korun.

„Seznámil jsem se s problematikou nedostatku lékařů na záchranné službě Jihomoravského kraje a reagoval jsem předložením problému a návrhu řešení koalici. Rada doporučuje zastupitelstvu schválit návrh navýšení provozního příspěvku ve výši 10 milionů korun, které poslouží na platy i na motivaci budoucích lékařů i zdravotníků. Zajištění zdravotní péče je pro nás prioritou. Chceme stabilizovat současný tým a také motivovat nové lékaře a sestry, kteří o práci u záchranky třeba v současné době uvažují,“ řekl hejtman Michal Hašek, který ví, že záchranáři se mnohdy potýkají také s problematickými pacienty a i z toho důvodu u ZZS pracovat nechtějí. 

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze