Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hejtman Hašek si s představiteli Vězeňské služby ČR připomněl Den vězeňství

Hejtman Hašek si s představiteli Vězeňské služby ČR připomněl Den vězeňství

Jihomoravský hejtman Michal Hašek se ve středu 19. listopadu 2014 v Brně setkal s generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Pavlem Ondráškem.

Pavel Ondrášek, který byl generálním ředitelem Vězeňské služby ČR jmenován ministryní spravedlnosti letos v dubnu, s hejtmanem Michalem Haškem jednal o současné problematice vězeňské služby. Informoval ho například o nedávné reorganizaci řídících a kontrolních mechanismů generálního ředitelství, která přináší výrazné finanční úspory do financování vězeňské služby nebo o změnách metod zacházení s vězni s úmyslem maximálního snížení rizika recidivy. Hejtman Michal Hašek generálnímu řediteli Ondráškovi nabídl zprostředkování společného jednání hejtmanů ČR k problematice fungování Vězeňské služby ČR za přítomnosti ministryně spravedlnosti.

V doprovodu generálního ředitele a ředitele vazební věznice Brno Dušana Gáče si pak hejtman Hašek prohlédl prostory brněnské vazební věznice a ústavu pro výkon zabezpečovací detence. „Vážím si zaměstnanců Vězeňské služby České republiky a oceňuji jejich nelehkou práci, kterou mají na starost,“ uvedl hejtman Michal Hašek.  

Na jižní Moravě se v současnosti nachází celkem čtyři věznice – ve Znojmě, Brně, Kuřimi a Břeclavi.

Autor, zdroj: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze