Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hejtman Hašek: Pro Jiřího Dienstbiera - nehnědnu, jen mám spoluodpovědnost za bezpečnost mého kraje

Hejtman Hašek: Pro Jiřího Dienstbiera - nehnědnu, jen mám spoluodpovědnost za bezpečnost mého kraje

Hejtman Michal Hašek na Facebooku

Mám stejný názor na řešení uprchlické krize v jejím nynějším stadiu jako Robert Fico, nebylo to Slovensko ani Česká republika, kdo tuto krizi způsobil a kdo odstartoval proces destrukce důvěry lidí v Evropskou unii a její schopnost účinně a efektivně zasáhnout hned v počátku.

Nebylo to Slovensko ani Česká republika, kdo nezodpovědně otevřel náruč a bez zodpovědné přípravy a zhodnocení vlastních reálných možností dal fakticky do pohybu miliony běženců. Pro Jiřího Dienstbiera a Lukáše Jelínka - nehnědnu, jen si při pohledu na kolaps sousedního německého státu, který už není schopen ochránit ani bezpečnost vlastních občanů a bezmocně přihlížel hromadnému porušování zakona ve formě násilných útoků na německé ženy, uvědomuji, že mám jako politik ČSSD ve funkci jihomoravského hejtmana spoluodpovědnost za bezpečnost části ČR a občanů mého kraje, který je od 9. století kolébkou evropské křesťanské civilizace a jedním ze základů naší státnosti. Silvestr a následující dny v plné nahotě odhalily skutečný stav bezpečnosti a mediální virtuální reality v Německu, kde jsme dnes svědky trapných omluv a sílícího volání po vyvození personální odpovědnosti - zatím na zemské úrovni v souvislosti s událostmi v Kolíně nad Rýnem. Nechci, aby něco podobného v příštích měsících ci letech musela zažít Česká republika a naši občané. Nevolám po žádném zbrklém jednostranném kroku, neodmítám ani materiální a potravinovou pomoc obětem válečných konfliktů, ale to vše mimo území ČR, nejlépe v jejich mateřských státech pod ochranou OSN.

Vyjadřuji se jasně, jednoznačně a s vědomím, co na moji adresu budou říkat vítači po pražských či brněnských kavárnách nebo u svých kamarádů v České televizi či Českem rozhlase či jaký mail pošle mému předsedovi (ČSSD) jeho poradce Ota Novotný...

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze