Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hejtman Hašek: Lidé, kteří potřebují domácí hospicovou péči, si podporu kraje zaslouží

Hejtman Hašek: Lidé, kteří potřebují domácí hospicovou péči, si podporu kraje zaslouží

Krajská rada projednala ve čtvrtek 4. června 2015 podporu poskytovatelům domácí hospicové péče. A to ve výši sedmi milionů korun.

Jihomoravský kraj se jako první region v České republice rozhodl podpořit samostatným dotačním programem domácí hospicovou péči. Jsem rád, že zastupitelstvo kraje bude moci na základě většího množství žádostí rozdělit sedm milionů korun pro letošní rok, kdy bude tento projekt pilotně na jižní Moravě fungovat. Myslím si, že lidé, kteří potřebují domácí hospicovou péči, si takovouto podporu ze strany kraje jednoznačně zaslouží,“ řekl hejtman Michal Hašek.

„Takto může být podpořena domácí hospicová péče ve všech okresech Jihomoravského kraje. Jde o téma, které není jen pro rok 2015 nebo 2016, ale i pro roky další. Ukazuje se, že lidé chtějí závěr svého života strávit doma a my máme možnost ještě navíc za podstatně levnější peníze toto umožnit,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Celý.

Přihlásilo se osm poskytovatelů, žádost Charity Kyjov byla vyřazena z důvodu již poskytnuté finanční podpory z rozpočtu kraje na rok 2015 na stejný projekt v rámci jiného dotačního programu. Rada rozhodla o dotaci ve výši 140 tisíc korun pro s.r.o. Zdislava z Veselí nad Moravou. O dalších šesti dotacích v celkové výši 6 860 000 korun rozhodne krajské zastupitelstvo na svém zasedání 25. června 2015.

Přehled navržených dotací krajskému zastupitelstvu:

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze