Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hejtman Hašek jednal s vedením města Blanska

Hejtman Hašek jednal s vedením města Blanska

První pracovní návštěvou hejtmana Michala Haška do některého z okresních měst jižní Moravy v letošním roce byla v úterý 14. ledna 2014 návštěva Blanska, kde hejtman Hašek jednal s vedením města a Nemocnice Blansko.

K tématům jednání patřila zejména doprava. „Na financování průtahu Lažánkami budeme hledat prostředky z evropských fondů, rozhodnutí o možné realokaci prostředků z centrální úrovně na zlepšení dopravní infrastruktury v regionech očekáváme v řádu dnů. Pro Jihomoravský kraj by to znamenalo částku zhruba 800 milionů korun. Dnes jsem se s vedením Blanska dohodl, že část z těchto prostředků by směřovala sem do Blanska a na okres Blansko.

Druhou věcí, kterou jsme probírali, bylo fungování regionálního muzea. Byl jsem dnes dotázán, jak by Jihomoravský kraj reagoval na převod této instituce z města na kraj. Dohodli jsme se, že započnou oficiální jednání krajských radních. Chceme tuto situaci narovnat v řádu měsíců, maximálně roku. Už nyní kraj podporuje muzea v Blansku i Boskovicích.

Navštívil jsem také blanenskou nemocnici, kterou zřizuje město Blansko. Prohlédl jsem si investici vstupního traktu, na kterou přispěl Jihomoravský kraj, a vím, že nemocnice bude pokračovat ve vytváření důstojného prostředí pro pacienty i zaměstnance. Hovořili jsme i o hospodaření nemocnice, to je jako v ostatních případech ovlivněno takzvanou úhradovou vyhláškou. Nicméně jak vedení města, tak vedení nemocnice pracuje z mého pohledu velmi efektivně, bude mít nadále moji podporu i podporu krajské samosprávy. Dohodli jsme se na jedné konkrétní věci – budu navrhovat krajské samosprávě podpořit proces zavádění nových informačních technologií v blanenské nemocnici. Předpokládám, že půjde o jednotky milionů korun.

Samozřejmě jako kraj investujeme i do krajských zařízení, která se nacházejí tady v Blansku, konkrétně listopadové zastupitelstvo schválilo využití prostředků z Evropské investiční banky mimo jiné i na zateplení blanenského gymnázia, které zřizuje kraj," uvedl na tiskové konferenci na závěr návštěvy Blanska hejtman Michal Hašek.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze