Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hašek: Veřejnost a média by měly respektovat presumpci neviny

Hašek: Veřejnost a média by měly respektovat presumpci neviny

ParlamentníListy.cz se dotazovaly koaličních politiků včetně ČSSD, zda by měl premiér Bohuslav Sobotka v případě, že se prokáže, že privatizace OKD byla pro stát nevýhodná, přijmout politickou odpovědnost a vyvodit z ní důsledky.

„Nevěřím, že by za situace, kterou zmiňujete, politickou odpovědnost nepřijal. Vždy prosazoval zásadu ´padni, komu padni´. Ale pokud je mi známo, dosud žádný ministr, s výjimkou páně Zemanova vicepremiéra, nikdy za nic nemohl," uvedl poslanec ČSSD Jiří Koskuba.

„V době doprivatizace OKD jsem nebyl ve vysokých politických funkcích a celou záležitost znám prostřednictvím médií. To je málo na to, abych věc zhodnotil. V každém případě tato kauza poškozuje ČSSD v době před jmenováním vlády a zejména před hlasováním o její důvěře ve sněmovně. Veřejnost a média by měly respektovat presumpci neviny. Otázky na vyvozování osobní politické odpovědnosti pana předsedy jsou nepodložené a předem odsuzující. Nic takového ode mě neočekávejte," řekl jihomoravský hejtman a poslanec ČSSD Michal Hašek.

„Posuzování minulých rozhodnutí je dnes při všech znalostech a důsledcích snadné. Rozhodování ale za takových podmínek neprobíhá. Nájemné za byty bylo tehdy nízké a bytů se zbavovaly i obce. Dnes je to o něčem jiném. Z pohledu bytů privatizace OKD nebyla asi nejvýhodnější. Ale takové problémy jsou v celé privatizaci a můžete politickou odpovědnost žádat téměř po všech politicích," míní senátor ČSSD Jiří Bis.

„Nemám o této věci podrobné informace a nebyl jsem v té době ani členem vlády, ani členem vedení ČSSD. Počkám si až na oficiální informace policie nebo státního zastupitelství, pokud přijdou,“ reagoval poslanec ČSSD Jeroným Tejc, který je členem mandátového a imunitního výboru.

„Netvořím si názor podle nějakého pofidérního článku v novinách, který jsem zatím ani nečetl. Ptáte se na události staré více než 10 let. O privatizaci rozhodovala vláda. Podle mě je předčasné se jakkoli vyjadřovat,“ reagoval poslanec ČSSD František Adámek

Celý článek čtete v ParlamentníchListech.cz.

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze