Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

HAŠEK: ŤOKOVY VÝROKY JSOU SKANDÁLNÍ, AŤ REZIGNUJE

HAŠEK: ŤOKOVY VÝROKY JSOU SKANDÁLNÍ, AŤ REZIGNUJE

Asociace krajů ČR je pobouřena výroky ministra dopravy Dana Ťoka na adresu krajů a oprav krajských silnic.

Dnes v Lidových novinách patřících jeho stranickému šéfovi A.Babišovi uvedl, že kraje nedostanou příští rok od státu na krajské silnice ani korunu. Jeho rétorika je obdobná výrokům Petra Nečase či Miroslava Kalouska směrem ke krajům, ovšem v době pravicových vlád, které s kraji válčily.

Ministr dopravy vzkazuje lidem mimo velké metropole spojené dálnicemi, že jsou občany druhé kategorie, pro které není ochoten najít ve vybraných daních souvisejících se silniční dopravou ani jedinou korunu. Stát přitom vybírá a ponechává si 100% výnos ze spotřební daně z pohonných hmot i silniční daň od podnikatelů.

Není to ovšem jediný faul Dana Ťoka - díky zpackanému tendru na mýto přišel stát o další možné výnosy a zejména kraje jsou dále postiženy záplavou kamionu objíždějící a ničící silnice nižších tříd mimo zpoplatněné dálnice.

Vázne i možnost čerpání fondů EU kraji na nákup vlaků pro zajištění regionální železniční dopravy, namísto toho Dan Ťok přichází s nesmysly typu "státní půjčovny vlaků". Za absolutní výsměch občanům považujeme po Ťokově skandálním odmítnutí pomoci krajům s opravami silnic billboardy hnutí ANO s přísliby nových dálnic, silnic a obchvatů. Na ty jsou potřeba peníze a beton, z koblih nepostavíme totiž ani jediný centimetr dopravní infrastruktury a neopravíme ani jeden výmol v krajských silnicích.

Asociace krajů ČR proto vyzývá ministra dopravy Dana Ťoka k okamžité rezignaci.

Michal Hašek,  předseda  Asociace krajů ČR


HAŠEK: ŤOKOVY VÝROKY JSOU SKANDÁLNÍ, AŤ REZIGNUJE

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze