Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hašek: Stabilizační balíček ministerstva zdravotnictví má plnou podporu krajů

Hašek: Stabilizační balíček ministerstva zdravotnictví má plnou podporu krajů

Ve Znojmě ocenil ministr Němeček fungování jak zdejší krajské nemocnice, tak celého zdravotnického systému v kraji.

Já připomínám, že Jihomoravský kraj je v oblasti zdravotnictví před dokončením již třetí etapy memoranda všech veřejných zřizovatelů v kraji – tentokrát na téma následné péče. Jsem přesvědčen, že tak do měsíce a půl bude příprava memoranda v takové formě, abych ho mohl předložit ministerstvu zdravotnictví a zdravotním pojišťovnám. A věřím, že ještě v prvním pololetí by mohlo být memorandum společně podepsáno. Bude to znamenat, že náš kraj jako jediný v zemi bude mít v takovéto podobě stabilizovánu jak akutní lůžkovou část, tak i lůžka následné péče.

Jihomoravský kraj bude pokračovat v investicích do znojemské nemocnice v souladu se schváleným generelem. V současnosti řešíme především prodej areálu takzvané staré nemocnice – zde mohu ubezpečit, že každá koruna z tohoto prodeje bude investována zpět do znojemské nemocnice.

Ministr Němeček a hejtman Hašek, návštěva nemocnice Znojmo

Ve vztahu k pilotnímu projektu přeshraniční péče, který připravuje právě znojemská nemocnice, budu v nejbližší době jednat mimo jiné také s dolnorakouským hejtmanem Erwinem Pröllem - při jednání v této věci mě bude doprovázet také ředitel Nemocnice Znojmo Miroslav Kavka. Projekt, který umožní otevřít kapacity léčebné péče také pacientům z příhraničního dolnorakouského regionu, též čeká podpis společného memoranda všech zúčastněných stran.

Ministr Svatopluk Němeček také hovořil o dalších tématech, která projednal na jihu Moravy. Zmínil problematiku financování zdravotnické záchranné služby. Ministerstvo podle jeho vyjádření hodlá pracovat na takových změnách, aby financování těchto služeb „neleželo jen na bedrech krajů".

Stejně tak chce ministr Němeček prosadit takovou právní úpravu, která by ve zrychleném legislativním režimu řešila absenci poplatků od pacientů. Podle mého - jako předsedy Asociace krajů ČR - má stabilizační balíček ministerstva zdravotnictví plnou podporu krajů.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze