Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hašek: Nápady některých ministrů na vyřazeni Rusů z tendru na Temelín jsou jemně řečeno nepovedené

Hašek: Nápady některých ministrů na vyřazeni Rusů z tendru na Temelín jsou jemně řečeno nepovedené

Michalu Haškovi  byla na Facebooku položena otázka FB přítelem V.R.: „chtěl bych znát váš názor na dění na Ukrajině. Co říkáte na vyjádření panu Zaorálka a Dienstbiera?”

Ukrajinská krize není černobílá a já se zde nebudu pouštět do složitých zahraničněpolitických úvah. K Vašemu dotazu. Včerejší Události, komentáře vyzněly dosti zvláštně - pokud náš ministr zahraničí argumentuje proti ruskému ministrovi Lavrovovi, aby zpochybnil důvěryhodnost jeho výroku tím, že hovořil dříve o nenásilném řešení v Sýrii a srovnává to nyní s Krymem, měl bych na Luboše, kterého si jinak vážím, drobný dotaz - a kde je v Sýrii 60 % ruská enkláva?

Tím neschvaluji ruské vojenské řešení situace, ale chce to hledat dobré argumenty. Co by třeba Luboš odpověděl na dotaz k osudu dohody s Majdanem, vyjednané evropskými ministry zahraničí a dodržované ukrajinskými opozičními lídry necelých 48 hodin, kde je ta solidnost a předvídatelnost nové ukrajinské reprezentace?

Jiřího Dienstbiera si na rozdíl od Luboše nevážím a bohužel vidím, že je profesionálním disidentem nejen v ČSSD, ale i ve vládě, ve které sedí. Je příznačné, že opět zastává stejný názor jako probudivší se Karel, nikoliv jako vlastní premiér Slávek Sobotka.

Slávka chci naopak za jeho včerejší rozvážné výroky ocenit, nápady některých ministrů na vyřazeni Rusů z tendru na Temelín jsou opravdu jemně řečeno nepovedené. Jen hypoteticky a neparanoidně připomínám, že francouzská nabídka byla vyřazena, teď by na základě návrhu Jiřího Dienstbiera byla vyřazena ruská a zůstává tak ve hře už pouze jediná.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze