Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hašek: Ministra Chládka požádám o podporu znojemského fotbalu

Hašek: Ministra Chládka požádám o podporu znojemského fotbalu

Dnes jsem jednal se starostou Znojma Vlastimilem Gabrhelem a zástupci fotbalového 1. SC Znojmo FK v čele s prezidentem klubu Oto Kohoutkem.

Na jednání se hovořilo o problematice znojemské prvoligové kopané, které hrozí administrativní sestup do nižší soutěže s ohledem na nepokračující rekonstrukci stadionu. Jsem stejně, jako ostatní představitelé vedení kraje, připraven v rámci svých možností i nadále jakkoliv pomoci se zachováním prvoligového fotbalu ve Znojmě. 

Chci iniciovat schůzku všech zainteresovaných stran – tedy města, kraje, fotbalového svazu, klubu - s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Marcelem Chládkem. Jako hejtman Jihomoravského kraje hodlám ministra Chládka ještě před jednáním oficiálně požádat o podporu znojemskému klubu.

Jihomoravský kraj a město Znojmo v návaznosti na fotbalovým svazem udělenou výjimku v červnu minulého roku uzavřely memorandum o spolupráci za účelem zajištění sportovní a technické podpory fotbalového klubu 1. SC Znojmo. Na základě tohoto memoranda schválilo krajské zastupitelstvo na svém zasedání v září 2013 dotaci z krajského rozpočtu ve výši dva miliony korun na rekonstrukci městského stadionu ve Znojmě.

Zároveň jihomoravský hejtman zprostředkoval jednání zástupců města Znojma jako majitele fotbalového stadionu a vedení 1. SC Znojmo na Ministerstvu financí ČR v Praze, kde byli znojemští představitelé seznámeni s možnostmi jednotlivých dotačních titulů a to z různých kapitol státního rozpočtu.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze