Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hašek má čas vybrat si funkci do konce dubna, rozhodl kraj

Hašek má čas vybrat si funkci do konce dubna, rozhodl kraj

Krajský výkonný výbor ČSSD Jihomoravského kraje zareagoval na výzvu předsedy strany Bohuslava Sobotky hejtmanům a poslancům zároveň, aby se rozhodli, na které ze dvou židlí budou sedět. Výzva byla adresována především Sobotkovu stranickému protivníkovi Michalu Haškovi, který je zároveň předsedou Asociace krajů. Výbor doporučil Haškovi, aby počkal do konce dubna.

"KVV s ohledem na dlouhodobou vysokou podporu veřejnosti v Jihomoravském kraji, opakované jednoznačné vítězství ČSSD v krajských volbách a opakovaný nejvyšší získaný počet preferenčních hlasů ze všech poslanců ČSSD žádá Michala Haška, aby k vyřešení otázky souběhu funkce hejtmana a poslance využil lhůtu danou doporučením ÚVV ČSSD, tj. do 26. 4. 2014, a poskytnul tak krajské organízaci prostor k přípravě personálního řešení," stojí v usnesení, které v pondělí krajský výbor přijal většinou 32 hlasů z 35.

Krajský výbor také pověřil pracovní skupinu, ve které kromě Haška zasedl šéf jihomoravské ČSSD Zdeněk Dufek, náměstci hejtmana Václav Božek a Zdeněk Pavlík a předseda klubu zastupitelů Roman Hanák, aby připravili prority krajské organizace pro realizaci na úrovni vlády a Sněmovny.

Autor, tin, Právo

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze