Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hašek: Kraje garantují financování a stabilitu sítě škol

Hašek: Kraje garantují financování a stabilitu sítě škol

Praha - Kraje garantují financování sítě škol a stabilitu jejich fungování, uvedl předseda Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) k naplánovaným změnám v přístupu ke společnému vzdělávání. Kraje, Svaz měst a obcí i Sdružení městských samospráv se s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD) shodly na tom, že zářijové spuštění novely neznamená plošnou inkluzi a že běžné i speciální školy jsou potřebnou součástí českého vzdělávacího systému. Uvedly to ve společném prohlášení, které zveřejnilo ministerstvo školství.

Hašek za kraje garantoval zachování sítě škol. "Obavy některých škol z dalšího fungování nejsou způsobeny zaváděním společného vzdělávání, ale dlouhodobě klesajícím počtem dětí v těchto školách. Platforma pro společné vzdělávání poskytuje jasný návod, jak síť škol udržet i od nového školního roku," uvedl Hašek ve společném prohlášení.

Účelem platformy, v níž se v lednu spojili ministerstvo a představitelé krajů a obcí, bylo řešení praktických problémů spojených se startem nových pravidel pro inkluzi na začátku školního roku 2016/2017.

Ministryně školství při jednáních z kraji také dohlížela na to, aby se dodatečné peníze poskytnuté státem dostaly skutečně do škol. "Jsem ráda, že v úzké spolupráci s kraji se školám tyto prostředky nyní již reálně dostanou. Záleží mi na tom, aby se školám finanční prostředky, které posíláme, skutečně dostaly," uvedla Valachová.

Ministerstvo například školám letos poskytlo navíc 500 milionů korun na asistenty pedagoga. Deník Právo nedávno informoval, že k ředitelům škol tyto peníze často nedoputovaly.

Autor: ČTK

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze