Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hašek: Kraj podpoří policii ČR

Hašek: Kraj podpoří policii ČR

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 6. února 2014 doporučila krajskému zastupitelstvu schválit poskytnutí peněžitého daru ve výši 3 miliony korun Krajskému ředitelství policie Jihomoravského kraje na zakoupení systémů SCO a GINA sloužících k zajištění majetku obyvatel Jihomoravského kraje a pro policisty Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

SCO představuje systém centralizované ochrany integrovaný do prostor nově zřizovaného integrovaného operačního střediska z jednotlivých územních odborů policie. GINA je komunikační systém pomocí sdílené mapy určený zejména pro policisty Speciální pořádkové jednotky k dalšímu způsobu komunikace při bezpečnostních opatřeních. Tyto systémy se budou využívat také při bezpečnostních opatřeních, při pátracích akcích po pohřešovaných osobách a v dalších situacích řešících bezpečnostní problematiku obyvatel a návštěvníků Jihomoravského kraje.

„Profesionální složky Integrovaného záchranného systému podporujeme každým rokem, letos je pro ně v krajském rozpočtu vyčleněno 6 milionů. Od hasičů míří žádost také, chceme obojí schválit už nyní na únorovém jednání zastupitelstva," řekl na tiskové konferenci hejtman Michal Hašek.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze