Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hašek: Hejtmani jednají s novou vládou o miliardách korun na zlepšení dopravní infrastruktury

Hašek: Hejtmani jednají s novou vládou o miliardách korun na zlepšení dopravní infrastruktury

Setkáním v Brně začala ve středu 12. března 2014 pravidelná série porad vedení kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem se starostkami a starosty obcí a měst obcí jednotlivých okresů regionu.

Hejtman Hašek ve svém vystoupení poděkoval starostům za spolupráci během celého volebního období. Jako prioritu pro další období označil čerpání peněz z fondů Evropské unie v programovém období 2014-2020. „Následující roky budou klíčové, po roce 2020 už takové možnosti pro čerpání nebudou. V současné době jednají hejtmani s novou vládou o dočerpání stávajících fondů, kdy by do regionů mohlo dorazit až 13 miliard korun na zlepšení dopravní infrastruktury. V oblasti zdravotnictví se krajským nemocnicím podařilo v podstatě udržet vyrovnané hospodaření, garantuji, že budou i nadále příspěvkovými organizacemi kraje a nedojde k jejich pronájmu či jiné změně. Vzhledem k přenesení kompetencí v oblasti sociálních služeb na kraje od ledna příštího roku budou všechny obce a města v kraji podrobně informovány o připravenosti kraje na převzetí financování sociálních služeb," zdůraznil hejtman Michal Hašek. 

Kromě informací členů Rady Jihomoravského kraje a krajského úřadu patřila k tématům porady mj. aktuální informace z oblasti financování obcí, záměry Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s dopady na obce jako na zřizovatele základních a mateřských škol, příprava území Jihomoravského kraje na programové období 2014 – 2020 nebo prezentace akcí dotovaných z rozpočtu Jihomoravského kraje příprava JMK na programovací období 2014 – 2020, Program rozvoje Jihomoravského kraje 2014 – 2017, dotační programy JMK, aktuální informace k financování obcí, novelizace školského zákona a také informace k Zásadám územního rozvoje JMK. 

Porady se starosty obcí a měst jednotlivých okresů kraje se konají od roku 2007. Jde nejen o předání informací a metodickou pomoc obcím, ale také o zpětnou vazbu pro vedení kraje i jednotlivé odbory krajského úřadu.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze