Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Hamáček: Služební zákon projedná Sněmovna 21. ledna

Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny v České televizi potvrdil svolání mimořádné schůze Sněmovny a hovořil o služebním zákonu a dalších pěti bodech, které jsou na programu jednání dolní komory Parlamentu České republiky.

Projednání novely služebního zákona v prvním čtení stanovil prezident republiky Miloš Zeman jako podmínku pro jmenování nové koaliční vlády tvořené ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Ve Sněmovně bude projednávána novela tohoto zákona z dílny poslanců ČSSD.  Rusnokova vláda k ní přijala negativní stanovisko, ale trojkoalice připravuje podstatné změny, které do novely vloží v průběhu dalšího projednávání. Služební zákon má Česká republika sice již roku 2002, ale část nikdy nenabyla právní účinnosti. Odložena byla celkem pětkrát, naposledy to bylo na leden roku 2015.

Na návrhu programu dolní komory Parlamentu ČR je také poslanecká novela jednacího řádu, která by měla mimo jiné ztížit podávání tzv. přílepků k zákonům. Další poslanecké předlohy zavádějí registr smluv na internetu a podstatně rozšiřují kontrolní pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu.

Svolávaná mimořádná schůze bude první  schůzí Poslanecké sněmovny v roce 2014.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze