Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Foldyna: Ukrajina potřebuje smysluplný dialog

Foldyna: Ukrajina potřebuje smysluplný dialog

Jaroslav Foldyna odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz:

Dotaz od Petr Lexa:

Pane Foldyno, rozumím vaší odpovědi dobře, tedy, že nepodporujete sankce vůči ní ze strany Západu? A je podle vás vůbec možné, že konflikt skončí? Stále slyšíme o radikálech, jak je ale známo, těm většinou nejde o smírné řešení. Děkuji za odpověď a děkuji za váš upřímný názor.

Odpověď:

Vážený pane Lexo,

jsem přesvědčen, že je potřeba sankcionovat ty, kteří se prokazatelně dopustili zločinu. S takovými sankcemi nemám problém. Ale deklaratorní odsuzování kroků, které jsou víceméně odpovědí na agresivní až teroristické chování některých skupin, považuji za politické vměšování. Jsem přesvědčen, že zásadní myšlenky opozice, které byly na začátku vyřčeny, byly srozumitelné a oprávněné, avšak radikalizace a tendence s tím spojené, zejména těch nejagresivnějších skupin nacionálně fašizujících, nutí a nutilo by jakoukoli vládu na světě odpovědět tvrdými prostředky v souladu se zákony, které jsou platné v dané zemi, ale jak jsem přesvědčen, podobné zákony platí na stejné skupiny ve Washingtonu, Berlíně, Londýně a jistě by platily i v Praze.

Ukrajina potřebuje smysluplný dialog o řešení vztahů, které přišly po rozpadu Sovětského svazu a vyhlášení Ukrajiny, ale jak je vidět, jsou i historickými problémy, které život na Ukrajině s sebou nese. Je nutné hledat konstruktivní přístup rozumných lidí v Evropě, na Ukrajině, ale také v Rusku, aby nedošlo k eskalaci a krveprolití na Ukrajině, ale konsolidaci situace.

S pozdravem

Jaroslav Foldyna

 

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze