Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Foldyna: Pracují tzv. ekologové pro německý export? Brzdí nejefektivnější dopravu v ČR!

Foldyna: Pracují tzv. ekologové pro německý export? Brzdí nejefektivnější dopravu v ČR!

Jaroslav Foldyna via Facebook.

Jakkoli mi je sympatický projekt kanálu Dunaj-Odra-Labe, tak musím říci, dokud my tady v ČR nebudeme schopni splavnit Labe, tedy úsek Ústí nad Labem/Střekov státní hranice Hřensko, tak jak můžeme mluvit o DOL.

 Na středním Labi je 18 plavebních komor, na Dolním Labi je 6 plavebních komor, na úseku Střekov -Státní hranice Hřensko nám chybí plavební stupeň takže Labe je v podstat nepoužitelné. Tedy 24 plavebních stupňů, ohromná investice našich předků je k ničemu.

Cca 20 let "bojujeme" za splavnění posledního úseku, aby český průmysl chemický, metalurgie, investiční celky a zemědělství bylo konkurence schopné. Tak jako to mají v Německu, kdy Labe a vodní cesty mají zelenou. Všechno co jde  na severozápad Evropy vezou BD - německé dráhy nebo kamiony a rozdíl v ceně na tunu je cca 4 eura. O to je český průmysl znevýhodněn, tedy eura cinkají v Berlíně a naši exportéři jsou nuceni snižovat náklady a to především na mzdách, aby srovnali ty 4 eura rozdílu za přepravu.

Tzv. ekologové v ČR pracují pro Německé dráhy a německý export, brzdí nejekologičtější a nejefektivnější vodní dopravu v ČR.

Komentář na Facebooku k článku Brutalita, zvěrstvo, fantasmagorie. Bursík, Stropnický a další zelení nadávají na Zemanův průplav.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze