Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Foldyna: Postavit naši zemi zase na nohy, to je priorita

Foldyna: Postavit naši zemi zase na nohy, to je priorita

Poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna pro ParlamentníListy.cz k situaci o vyjednávání nové vlády s KDU-ČSL.

Lidovci mohou dostat resort zemědělství s pojistkou, že šéfa pozemkového fondu bude nejspíš jmenovat celá vláda. Spekulovalo se totiž o tom, že KDU-ČSL o ministerstvo zemědělství usiluje právě proto, že pozemkový fond bude vydávat majetky církvím na základě tzv. církevních restitucí.

„Vnímám to jako kompromis možného v politice. Jestli je správný nebo špatný, to v této chvíli nechci hodnotit. Je to realizace toho, co je v této chvíli možné. Zda to bylo dobře nebo ne, ukáže teprve čas. Snad to zafunguje," uvádí pro ParlamentníListy.cz poslanec Foldyna.

„Nechci být negativista. Přeji si, aby se něco pohnulo dopředu a byla ustavena vláda na čtyři roky a ta se snažila vyhrát další volby tím, že dokáže v naší zemi nastartovat hospodářství a vrátit zpátky sociální stabilitu," sděluje.

Foldyna podle svých slov doufá, že vláda v chystaném složení vznikne, prý pro to udělá všechno. „I kompromisy, u kterých se to na první pohled nemusí zdát, jsou dobré. Jestli díky tomu dokážeme postavit naši zemi zase na nohy a dát ji do pořádku, tak jsem pro," uvedl dále pro ParlamentníListy.cz.

A dá se věřit, že taková vláda s KDU-ČSL bude stabilní?

„Já v to doufám. Slovo věřit bych nepoužil. Budu strašně rád, když budu překvapený, že nebude pravda to, co za lidovou stranou jde. Tedy, že je to vždycky ten nejméně stabilní prvek jakékoliv vlády. Rád bych v tom byl překvapen. Musíme ale být ostražití,“ upozornil Jaroslav Foldyna.

Celý článek čtěte na portále ParlamentníListy.cz.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze