Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Foldyna: Nejúspěšnější politik polistopadové éry? Miloš Zeman

Foldyna: Nejúspěšnější politik polistopadové éry? Miloš Zeman

Jaroslav Foldyna odpovídá na dotaz z webu ParlamentíListy.cz.

Dotaz od Petr Lexa:

Ve vrcholné politice se pohybujete již nějaký ten čas, v barvách ČSSD. Můj první dotaz zní, kdo byl podle vás nejlepším předsedou strany a koho považujete za nejvýznamnější politiky strany za posledních 20 let? A druhý, zajímalo by mě, zda je podle vás možné politikům odpustit? Navazuji na včerejší reportáž 168 o Grossovi, ale i na minulost některých představitelů KSČM.

Odpověď:

Vážený pane Lexo,

1) Domnívám se, že nejlepším předsedou sociální demokracie byl ten předseda, který ji z marginality přivedl na nejvyšší vrchol politiky, tedy do „Strakovky“. Tudíž za nejlepšího předsedu považuji Miloše Zemana, protože byl nejúspěšnější. Nejúspěšnější politik byl i nejúspěšnějším premiérem ČR. Tím premiérem, který vyvedl zemi z tehdejší ekonomické krize, kdy HDP ČR po vládách Václava Klause bylo -1,6% a na konci vlády tohoto nejúspěšnějšího politika ČSSD bylo +3,5%, a tím byl opět Miloš Zeman. I s chybami, které Miloš Zeman měl a má. Jeho chyby vidím především v personální politice a čas od času i v některých vyjádřeních ve vztahu k zahraniční politice. Přesto ho považuji za nejúspěšnějšího politika polistopadové éry.

2) Politikům se nedá odpouštět, Stanislavu Grossovi jako člověku ano. Stanislav Gross jako člověk ve svém životě dospěl za jistých okolností k tomu, o čem nás informoval a já si myslím, že to lze chápat, a tudíž to lze i odpustit.

S pozdravem

Jaroslav Foldyna

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze