Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Foldyna: Lidé nejsou stádo ovcí. Tím co jsem řekl, jim mohu otevřít oči

Foldyna: Lidé nejsou stádo ovcí. Tím co jsem řekl, jim mohu otevřít oči

Jaroslav Foldyna via Facebook.

Autor otevřeného dopisu tluče na kolejnici... "Zvláště v době zvýšeného ohrožení výdobytků liberálních svobod by neměl zapadnout skandální výrok sociálnědemokratického poslance Jaroslava Foldyny. Aby se jako zbloudilá kulka nezavrtal do trénovaného těla naší demokracie a nezačal hnisat." 

Dovolil jsem si poukázat, že v mé kanceláři, volebním obvodu, slyším od matek samoživitelek, že nemohou svým dětem koupit např. za 450 obědy ve školní jídelně. Jak mi jedna paní řekla, její dcera, která začala chodit do první třídy jí doma večer pláče, že s ostatními dětmi nemůže jít na oběd. Proto, že ona, ač by pracovat chtěla, někdy i dokonce práci sežene, z jejího výdělku není schopna své dceři koupit obědy ve školní jídelně. Na to jsem poznamenal "že pro to,  aby to tak bylo, jsem klíči necinkal".

Něco pane autore, co bylo v době mého dětství naprosto samozřejmé, že jsme měli ve školce, škole i učilištích vždy co jíst. Nevím jak autora,  mě taková situace a není jich v severních Čechách málo, zvedá adrenalin  a to v kontextu příběhů pánů Janoušků, Rittigů, Nováků, Aulických, Topolánků, Dalíků, ale i Grossů a tunelářů různých fondů, lupičských band tzv. šmejdů a dalších vymožeností současné nevychytané svobody a demokracie, zvedá ze židle. 

Autor si zjevně uvědomuje, že když to takto akcentuji,  tak by mohlo dojít k tomu, že si lidé uvědomí, že nejsou stádo ovcí. Autor, spisovatel jako „obchodník” s realitou , ale i iluzemi mě potěšil, uvědomil si, že tím co jsem řekl, mohu lidem otevřít oči.

A vzhledem k tomu, že je demokracie, tak co kdyby se ti lidé konečně dali do pohybu. A pro začátek by stačilo, kdyby místo toho, že jich padesát procent nejde k volbám, konečně vyšli k urnám a zvolili si zase to, aby jejich děti měli  za samozřejmost to, že ve škole budou chodit se spolužáky na oběd.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze