Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Foldyna: Drábek /TOP 09/ bude hluboce zapsán v dějinách ČR a MPSV jako nejhorší ministr

Jaroslav Foldyna, poslanec za ČSSD ke zprávě vlády o možnostech a postupech řešení kritického stavu nezaměstnanosti v České republice.

Dobrý den. Já si dovolím jednu faktickou poznámku k tomu vystoupení pana poslance Kalouska. Já mám ohromný respekt, když pan Kalousek mluví, protože patří k osobnostem tohoto parlamentu. A můžeme se na něj dívat negativně nebo pozitivně, ale patří k těm osobnostem. Ale vy jste tady, promiňte, prostřednictvím pana předsedajícího, pan Kalousek tady řekl věci, na které nejde nereagovat.

Pan Kalousek mluvil o patnácti měsících nějaké vlády, která měla napravit něco po panu Drábkovi. Ke změnám, obsahovým změnám na MPSV, k těm hlubokým změnám od malého člověka pana Drábka k tak ohromným změnám, to nemůže vyřešit žádná patnáctiměsíční vláda. S tím bude mít problém vyřešit to ještě celá tato vláda, čtyři roky.

To, co se odehrálo na ministerstvu práce a sociálních věcí za vlády právě pana předchozího ministra z TOP 09, a ten dopad, jaký to mělo na veřejnost, na lidi, jak čekali na výplatu sociálních dávek, jak se rozpadl kontrolní systém, jak narostly sociální dávky, které není schopno ministerstvo práce a sociálních věcí kontrolovat, obecní úřady, jak se staly bezbranné, to prostě nejde opravit za patnáct měsíců. A já budu strašně rád, když se to podaří této vládě za čtyři roky. Pan Drábek bude hluboce zapsán v dějinách ČR a v dějinách MPSV jako jeden z nejhorších ministrů.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze