Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Foldyna: Chci žít v míru. Nezávidím členům vlády jejich odpovědnost

Foldyna: Chci žít v míru. Nezávidím členům vlády jejich odpovědnost

Uvažuje se o vojenské pomoci USA pro Českou republiku. A zde je vyjádření Jaroslava Foldyny

Ve středu se objevila informace o možnosti společného cvičení naší a americké armády na našem území, případně i stálého umístění amerických jednotek, o kterém se zmínil americký web Defence News s odvoláním na velmi věrohodné zdroje z Washingtonu. Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna s takovou akcí rozhodně nesouhlasí, byť si je vědom, že jako členové NATO určité spojenecké povinnosti máme. Podle něj by se však měly týkat jen obrany, píší ParlamentníListy.cz.

Vyjádření Jaroslava Foldyny:

Tak, jak rychle jsme byli 12. března přijati do NATO a následně jsme nesli 24. března spoluodpovědnost za bombardování Jugoslávie, v rozporu s mezinárodním právem, v rozporu s Washingtonskou smlouvou. Tak dnes jsme jako součást NATO účastníky geopolitického taktického střetu. Jako stát jsme se tak rozhodli. Pravdou je, že veřejnosti se na to nikdo neptal. Ale skutečnost je taková, jsme součástí aliance a toto je prostě v rámci aliance realita. Komu se to nelíbí, může očekávat, že bude nazván pátou kolonou. Či ještě lepší agentem samotného Putina. Tedy zopakuji, jsme členský stát NATO a toto je plnění určitého závazku. Pokud by se mě někdo ptal, řekl bych ne, chci žít v míru. Nezávidím členům vlády jejich odpovědnost.


Chtěli jsme, aby od nás odešla okupační sovětská vojska. Ač jsme byli členové Varšavské smlouvy. Nechtěli jsme na svém území cizí vojska. Zdá se, že teď po čtvrt století tady budeme mít spojence.


Víte v připadě agrese na kterýkoli stát našich spojenců je naší povinností vzít do rukou zbraň a jít mu na pomoc. Je naší povinností vytvořit podmínky i na našem území pro obranu spojenců. Ale tady nejde o obranu spojenců. V tom je rozdíl.

Celý článek

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze