Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Euro v Česku bude. Nevěřte lživým fámám, vyzývá Škromach

Euro v Česku bude. Nevěřte lživým fámám, vyzývá Škromach

Praha - Euro bude. Nic jiného Česku nezbývá, míní místopředseda Senátu Zdeněk Škromach. Ten si na sociální síti stěžoval na šířící se fámy o zdražování spojeným s nástupem společné evropské měny.

V Česku již několik let zuří vášnivé diskuze nad přijetím eura. V prvních letech českého členství v EU se zdálo, že mají příznivci společné měny navrch. Jenže pak přišla krize a dominantní se stávají odpůrci.

A někteří z nich podle Škromacha používají velmi podivný argument. "No nestačím se divit, jak jsou neustále obluzováni naši senioři ohledně zavedení eura. Někdo je neustále straší, jak na tom budou špatně, když budou dostávat důchody v eurech," stěžuje si bývalý ministr sociálních věcí.

Připomíná, že stejně jako se důchody převedou v pevném kurzu na euro, pak se to samé stane i s cenami na trhu. Škromachovi tak přijde neskutečné, že lidé věří fámě, že si za malý eurový důchod nic nekoupí.

Sám vůbec nepochybuje o tom, že Česko euro přijme. "Jinak Euro bude, protože jiné dobré řešení tato země nemá. Ale chápu, že mnozí vlivní ještě nestačili proprat koruny, které mají v hotovosti, tak jim změna měny hodně vadí," napsal v následné diskuzi lidem, kteří s přijetím eura nesouhlasí.

Autor: Lukáš Henzl,  EuroZprávy.cz          

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze