Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Drábkova reforma zhorší dostupnost dávek

Zdeněk Škromach v Ozvěnách dne uvedl k rušení sociálních dávek ministrem Jaromírem Drábkem: „Rodiny to teď velmi těžce pocítí, například zrušením sociálního příspěvku pro nejchudší rodiny. Kroky, které nyní ministr připravuje, jsou jen zástěrkou k dalšímu omezování příjmu pro sociálně slabé, kteří se tím pádem budou dostávat hluboko pod hranici bídy," řekl.

Záměr, který nyní ministerstvo připravuje, není podle Zdeňka Škromacha snahou zjednodušit systém, ale naopak udělat jej prakticky nedostupným pro rodiny s dětmi a zdravotně postižené.

Zdeněk Škromach také kritizoval převedení některé agendy z obcí na stát. „Pan ministr bude potřebovat další úředníky na úřadech práce, protože agendu nepřevezmou se stávajícím stavem, a to bude znamenat další omezení dostupnosti v sociálním zajištění pro ty nejpotřebnější," uvedl.

Záznam části rozhlasového pořadu Českého rozhlasu Ozvěny dne, ve kterém 12. ledna 2011 diskutovali Zdeněk Škromach (ČSSD), místopředseda Senátu a Jaromír Drábek (TOP 09), ministr práce a sociálních věcí.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze