Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Dobrovolní hasiči jsou hrdinové, které je třeba neustále připomínat

Dobrovolní hasiči jsou hrdinové, které je třeba neustále připomínat

Systémovou podporu dobrovolných hasičů jsem zavedl v Jihomoravském kraji jako jedno z prvních opatření po mém zvolení hejtmanem již od roku 2009.

Krajské zastupitelstvo na můj návrh schválilo napříč všemi stranami dlouhodobý dotační program původně se 30, od loňska již s 50 mil. Kč ročně na vybavení hasičů moderní technikou a také na opravy hasičských zbrojnic. Návrh na rozdělení každoročně připravují také hasiči - dobrovolní i profesionální.

Začali jsme podporovat i spolkovou činnost Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Moravské hasičské jednoty včetně práce s mládeží na základě dlouhodobých Memorand o spolupráci. Za 8 let jižní Morava investovala do dobrovolných hasičů z krajského rozpočtu 280 mil. Kč. Jenom idiot, který nezažil povodně, sesuvy půdy, velké požáry či nehody,  může napsat, že kvůli honbě za hlasy.

Dobrovolní hasiči fungují v řadě jihomoravských obcí už déle než 100 let, naplňují krédo ze starých hasičských praporů "Bohu ke cti,bližnímu ku pomoci". Zachraňují životy, zdraví, soukromý i veřejný majetek, nasazují přitom sami svůj život bez nároku na jakoukoliv odměnu. Jsou to hrdinové, které je třeba neustále připomínat a podpora jejich vybavení je jednou z mála možností, jak jejich nasazení fakticky ocenit. Nejsou to však jen zásahy při mimořádných událostech,ale také práce s mládeží a spolková činnost v jednotlivých obcích,proč si "dobráků" tolik vážím a je mi ctí být jedním z nich. Hasiči nejsou hloupí, dobře rozlišují dlouhodobou stabilní podporu od předvolebních tanečků, dlouhodobý zájem od politických návštěv pár měsíců či týdnů před volbami. Přeji všem dobrovolným hasičům trvalý zájem a podporu všech politiků, kteří se s nimi zvláště nyní budou setkávat, plácat po ramenou, natáčet, fotit a slibovat... I tady bude platit-ne podle slov,ale podle činů poznáte je...

Michal Hašek via Facebook komentuje článek „Hlasy za stříkačky. Politici si kupují 350 tisíc hasičů”

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze