Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Dobré vztahy ČSSD a Zemana jsou v zájmu občanů

Dobré vztahy ČSSD a Zemana jsou v zájmu občanů

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach odmítl v diskusi na facebooku kritiku za podporu kabinetu Jiřího Rusnoka i prezidenta Miloše Zemana. Zároveň popřel, že chce parlamentarismus budovat ve spolupráci s předáky TOP 09.

Zdeněk Škromach v této souvislosti uvedl, že pouze postupuje v souladu s přáním většiny občanů České republiky. Podle jeho slov by tak měla postupovat i celá ČSSD. "Nemyslím si, že chci budovat parlamentarismus s Mirkem Kalouskem a Karlem Schwarzenbergem. Jsem přesvědčen, že dobré dlouhodobé vztahy s panem prezidentem jsou v zájmu ČSSD, občanů naší země i parlamentarismu," řekl Zdeněk Škromach.

Místopředseda v nedávném rozhovoru pro Prvnizpravy.cz prohlásil, že koaliční vláda musela odstoupit po sérii skandálů a prezident při jmenování Jiřího Rusnoka pouze využil svých ústavních pravomocí. "Vláda Petra Nečase musela kvůli skandálům odstoupit a v té chvíli ČSSD dala najevo stanovisko, že jako vítěz minulých voleb sestavovat vládu a pokud by pan prezident postupoval, jak je mu vyčítáno, že nepostupoval, tak by jmenoval  vládu paní Němcové, druhé strany dle volebního výsledku.

A to samozřejmě v době, kdy vláda byla podezřelá ze špiclování občanů a zneužívání tajných služeb, tak v té chvíli hovořit o legitimitě či nelegitimitě nemá smysl hovořit.  O tom, zda vláda bude mít podporu nakonec rozhodne parlament. Prezident má právo a parlament schvaluje, říká ústava. Pokud je to vykládáno jinak, tak se jedná o účelovost. Navíc pokud je vláda postavena na principech, které uznává i sociální demokracie, nechápu proč by ČSSD neměla Rusnokovu vládu podpořit," řekl Škromach.

K obhajobě Ruskova kabinetu místopředseda ČSSD uvedl, že tato vláda může "napravit" množství problémů, které zůstaly po koaliční vláda Petra Nečase. "Určitě tuto ochotu napravovat nebude mít pravicová vláda Kalouska, Schwarzenberga a dalších. Ti se nanejvýš budou snažit tyto věci zamést pod koberec," ukončil Zdeněk Škromach.

(aj, Prvnízprávy.cz.)

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze