Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Dobeš se chová jako rudý papaláš

Dobeš se chová jako rudý papaláš

Ostrý nesouhlas vyvolal ministr Dobeš, podle jehož slov rektor Karlovy university vyvolává sociální napětí mezi studenty .

Zároveň si Dobeš povolal rektora Karlovy university Václava Hampla na koberec s tím, že bude žádat jeho vysvětlení. Ministr školství tak reagoval na zahájení protestních akcí studentů proti Dobešově reformě vysokého školství.

Postup i výroky Josefa Dobeše na adresu rektora nejstarší české university rozčílily místopředsedu ČSSD Zdeňka Škromacha. V rozhovoru pro Prvnizpravy.cz prohlásil, že ministr se chová jako typický funkcionář předlistopadového komunistického režimu. "Jde o nepřijatelné jednání ministra vládního kabinetu v demokratickém státě. V poslední době ministr školství Dobeš připomíná svým jednáním i svými výroky zpupného papaláše na konci září roku 1989. Jak to nakonec dopadlo víme všichni," řekl Škromach.

Místopředseda ČSSD je přesvědčen, že snahou Josefa Dobeše není pouhá reforma vysokého školství. Podle jeho slov je cílem ministrova snažení omezit suverenitu vysokých škol v České republice. "Jednání pana ministra jen dokládá jeho snahu omezit akademickou svobodu vysokých škol. Od člověka který se obklopuje Bátory a jemu podobnými to nepřekvapuje," zdůraznil místopředseda ČSSD.

Josef Dobeš by měl podle jeho slov ihned rezignovat na svoji funkci a neměl by být sám. "Poté, co se podobné chování objevuje i u dalších členů vlády včetně premiéra Nečase, by měli skončit všichni a umožnit občanům ve svobodných volbách rozhodnout jakou vlastně chtějí vládu. A to co nejdříve," uvedl politik.

Zdeněk Škromach v této souvislosti upozornil, že jsou v Česku patrné snahy o nastolení vlády silné ruky. Tvrdí rovněž, že vláda Petra Nečase postupně omezuje demokracii v naší zemi. "Tady je už nějakou dobu snaha o nastolení vlády silné ruky. A to dokonce živená z vládních kruhů vytvářením vhodné naštvanosti a nasměřování, " upozornil místopředseda ČSSD. "Studenti by tento vývoj mohli obrátit zpět k demokracii, kterou Nečasova vláda postupně omezuje. A to dříve než přijde nějaký charismatický vůdce s jednoduchým a rychlým řešením. Takže držím studentům palce. Mají svůj "selský" akademický rozum a chytré spojence z řad svých učitelů a profesorů," ukončil politik.

Zdroj: prvnizpravy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze