Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Divoká privatizace hotelu Thermal by poškodila celý kraj

Divoká privatizace hotelu Thermal by poškodila celý kraj

Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný se sešel s ministrem financí Andrejem Babišem, aby s ním prodiskutoval problematiku likvidace skládky dehtových kalů u Chodova. Stranou nezůstaly ani personální změny v hotelu Thermal.

Obyvatele Chodova a jeho blízkého okolí trápil v uplynulém roce nesnesitelný zápach, který se uvolňoval z bývalé skládky dehtových kalů ve Staré Chodovské. Ačkoliv se k likvidaci staré ekologické zátěže zavázal stát, doposud nezahájil sanační opatření. Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný proto požádal ministra financí Andreje Babiše o řešení. „Opatření, která byla na skládce provedena v minulosti, nebyla dostatečná. Jediným účinným a trvalým řešením je likvidace odkaliště. Poprosil jsem proto ministra financí, aby se tímto problémem zabýval. Ministr financí přislíbil, že se na skládku přijede osobně podívat a že vypíše zadávací řízení na její sanaci,“ uvedl hejtman.

Dalším tématem, o kterém se na schůzce diskutovalo, byly personální změny v hotelu Thermal.  Na základě rozhodnutí Ministerstva financí bylo odvoláno vedení lázeňského hotelu. „Upozornil jsem ministra financí na to, že hotel Thermal je centrem významných akcí, jako je Mezinárodní filmový festival nebo Mattoni 1/2 Maraton. Divoká privatizace hotelu by poškodila nejenom tyto akce, ale v důsledku i celý Karlovarský kraj,“ dodal hejtman.

Autor: Portál Karlovarského kraje 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze