Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Destruktivní osa Kalousek-Heger-Drábek likviduje sociální systém v ČR

Destruktivní osa Kalousek-Heger-Drábek likviduje sociální systém v ČR

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek ohrožuje statisíce lidí, kteří jsou závislí na službách úřadů práce a sociálním systému

Jeho dlouhodobá snaha o destrukci celého sociálního systému v České republice je evidentní. Navíc náš sociální systém patří mezi nejtvrdší v EU. Ministr Drábek ruší fungující systém sociální pomoci, který spravují města a obce. Přitom nezvládl ani změnu, kterou nezodpovědně vyvolal vytvořením ÚPČR téměř ze dne na den a bez zodpovědné přípravy.

Jak chce ministr zajistit kontrolu černého a nelegálního zaměstnávání, když propustí tisíce lidí z úřadů práce? Dovede si vůbec někdo představit, jak tři úřednice z kontrolního odboru obkličují staveniště?

Místo vytváření podmínek pro zaměstnanost v regionech s vysokou nezaměstnaností ministr Drábek jen hledá další možnosti buzerace lidí, kteří ne vlastní vinou práci ztratili a novou nemohou nalézt.

Proto plně podporuji iniciativu zaměstnanců úřadů práce, kteří se nebáli vyjádřit svůj odborný názor a mají naprostou pravdu. Je potřeba ocenit jejich odvahu, že se nebáli ozvat. Na MPSV je za Drábka zvykem každého, kdo má jiný názor, bez rozpaků vyhodit. Vládne tam atmosféra strachu a lidé se bojí říkat své názory. Rozpad systému ohrožuje statisíce lidí, kterým úřady práce slouží.

Je potřeba odmítnout destruktivní osu TOP09 Kalousek - Heger - Drábek, která naprosto systematicky likviduje základní principy sociálního státu a snaží se převést kontrolu nad stomiliardovými toky veřejných prostředků ve zdravotním, důchodovém a sociálním systému pod kontrolu privátních subjektů svých kamarádíčků a podporovatelů. A to za tichého přihlížení poslanců ODS a Věcí veřejných, kteří naprosto mechanicky a bez přemýšlení schvalují tento programový rozklad veřejné správy podle pokynů TOP 09.

Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD a stínový ministr práce a sociálních věcí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze