Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Demonstrace odborů měla obrovský význam

Demonstrace odborů měla obrovský význam

Protestní akce, kterou do Prahy svolaly odbory byla podle Zdeňka Škromacha velmi důležitá a splnila svůj cíl. Místopředseda ČSSD byl překvapen vysokou účastí. Podle jeho slov se úterní demonstrace zúčastnilo mnohem více lidí, než předpokládal. "Protestní akce měla velký význam.

Zdá se, že po demonstraci dochází k jistému posunu v přístupu vlády. Možná teď bude kabinet hledat smírná řešení při vyjednávání se zástupci zaměstnanců. Vláda to říkat nebude. Neumím si ale představit člověka, s kterým nepohne padesát tisíc lidí na náměstí. A ministři jsou také lidé," řekl Škromach v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

"Překvapila mě obrovská účast. Odhadem se v Praze sešlo přes padesát tisíc lidí a to je dvojnásobné množství než odbory předpokládaly. Je na místě, aby se vláda zamyslela. Například odchod většího množství lékařů a sester do zahraničí, by mohlo hraničit až s ohrožením životů. Mohla by se radikálně zhoršit i dostupnost lékařské péče. To samé platí platí i o policii. Na jedné straně vláda říká, že chce bojovat s korupcí, ale vláda není schopna kvalifikovaným kriminalistům zajistit vysoké platy. Ti pak raději odcházejí do civilu," dodal politik.

Zdeněk Škromach přivítal i oznámení o eventuální přípravě dalších protestních akcí. Zástupci odborových svazů oznámili, že uvažují o možnosti stávky v den podzimních voleb. "Odbory volí taktiku a strategii při svém postupu a budou si vybírat takové příležitosti,aby jejich akce upoutaly co největší pozornost. Volby takovou příležitostí jsou," prohlásil místopředseda ČSSD.

Zdroj: První zprávy

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze