Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

ČSSD: Výsledky krajských konferencí

ČSSD: Výsledky krajských konferencí

V sobotu se konaly krajské konference ČSSD v Moravskoslezském a Zlínském kraji.

Zlínská ČSSD na březnovém volebním sjezdu strany podpoří na předsedu sociální demokracie jejího dosavadního šéfa, premiéra Bohuslava Sobotku. Do funkce statutárního místopředsedy navrhla ministra vnitra Milana Chovance.

Další nominovaní jsou Lubomír Zaorálek, Michaela Marksová, Martin Starec, Jan Hamáček. Předsedou ÚKK byl zvolen Roman Váňa.

Paralelně probíhala krajská konference i v Moravskoslezském kraji. I zde byl na post předsedy strany navržen Bohuslav Sobotka. Statutárním místopředsedou byl nominován Milan Chovanec a další nominace získali Lubomír Zaorálek, Michaela Marksová, Martin Starec a Lenka Teska Arnoštová. Do funkce ÚKK zvolili Jana Mynáře.

V pořadí již osmou nominaci získal premiér Bohuslav Sobotka v Libereckém kraji. Účastníci také podpořili nominaci Milana Chovance na prvního místopředsedu.  Na pozici řadových místopředsedů získali podporu Lubomír Zaorálek, Martin Starec, Michaela Marxová-Tominová i Lenka Teska Arnoštová. Na předsedu Ústřední kontrolní komise ČSSD delegáti navrhli stávajícího předsedu Vojtěcha Mynáře.

Novou předsedkyní ČSSD v Libereckém kraji je Lenka Kadlecová, která vystřídala Roberta Duška. Ten libereckou krajskou organizaci vedl od roku 2008.

Také v Ústeckém kraji jednoznačně podpořili předsedu Bohuslava Sobotku, který bude na březnovém sjezdu obhajovat pozici šéfa strany. Do této doby získal už sedm nominací.

Nominaci na prvního místopředsedu získali od ústeckých sociálních demokratů Jeroným Tejc a Milan Chovanec. Na pozice řadových místopředsedů ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová, Lenka Teska Arnoštová, Lubomír Zaorálek, Martin Starec a děčínský poslanec Jaroslav Foldyna.

Nominace na březnový sjezd schválili také sociální demokraté v Karlovarském kraji. Delegáti na post předsedy strany vyslali Bohuslava Sobotku a do funkce statutárního místopředsedy Milana Chovance.

Na posty dalších místopředsedů by členové krajské konference Karlovarského kraje rádi viděli Jana Hamáčka, Martina Starce, Michaelu Marksovou a Lenku Tesku Arnoštovou. Do další důležité funkce předsedy Ústřední kontrolní komise pak delegáti nominovali, podobně jako kolegové z Prahy, Romana Váňu.

Krajská konference ČSSD v Praze zvolila své kandidáty 11. prosince. Na předsedu nominovali pražští sociální demokraté Bohuslava Sobotku, do funkce statutárního místopředsedy pak Milana Chovance.

Kromě dvou výše nominovaných politiků se rozhodovalo ve stejném duchu i o řadových místopředsedech. Do užšího vedení ČSSD by podle KVV Praha měli zamířit Lenka Teska Arnoštová, Jan Hamáček a Lubomír Zaorálek.

Podporu vyjádřili členové pražské ČSSD také Petru Hulínskému, který by měl reprezentovat stranu v předsednictvu. Na dalším důležitém postu, předsedovi Ústřední kontrolní komise, by pražští delegáti rádi viděli Romana Váňu.

Krajská konference ČSSD v Hradci Králové nominovala na předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Na statutárního místopředsedu ČSSD byl nominován Milan Chovanec. Na místopředsedy ČSSD získali nominaci Jan Hamáček, Martin Starec, Michaela Marksová-Tominová, Lenka Teska Arnoštová a Lubomír Zaorálek.

Krajská konference ČSSD v Pardubicích nominovala na předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Na statutárního místopředsedu ČSSD byl nominován Milan Chovanec. Na místopředsedy ČSSD byli nominováni Martin Starec, Lubomír Zaorálek, Jan Hamáček, Jiří Dienstbier, Michaela Marksová-Tominová a Lenka Teska Arnoštová. Na předsedu Ústřední kontrolní komise ČSSD byl nominován Jiří Hába.

Krajská konference ČSSD kraje Vysočina nominovala na předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Na statutárního místopředsedu ČSSD byl nominován Milan Chovanec. Na místopředsedy ČSSD získali nominaci Jiří Dienstbier, Michaela Marksová-Tominová, Martin Starec, Jan Hamáček, Milan Štěch a Lenka Teska Arnoštová. Na předsedu Ústřední kontrolní komise byl nominován Jiří Hába.

Krajská konference ČSSD Jihomoravského kraje nominovala na předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Na funkci prvního místopředsedy ČSSD nominovala Jeronýma Tejce. Na funkci předsedy Ústřední kontrolní komise ČSSD byl nominován Vojtěch Mynář.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze