Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

ČSSD navrhuje korekci Janotova balíčku v sociální oblasti

Místopředseda sociální demokracie a stínový ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach dnes na tiskové konferenci prezentoval legislativní návrhy ČSSD v sociální oblasti. Návrhy ČSSD se týkají zejména 13. důchodů, nemocenského pojištění a mateřských příspěvků

Jako první z návrhů zmínil Zdeněk Škromach 13. důchody, které by byly jakousi kompenzací dopadů v době ekonomické krize. Jedná se o jednorázový příspěvek seniorům, který byl již uplatněn v době, kdy Česká republika vstupovala do Evropské unie. Protože v příštím roce neplánuje vláda valorizovat důchody, jednalo by se o jednorázovou dávku ve výši 2.400,- Kč, která by byla vyplacena v měsíci červnu.

Zdrojem těchto výdajů  by podle ČSSD by byl Fond národního majetku. Druhým návrhem je zákoník práce, jehož příprava je v závěrečné fázi. Novela by umožnila, aby v rámci nemocenského pojištění byly placeny první tři dny nemoci, jako náhrada mzdy. Třetím tématem byl mateřský příspěvek, který by měl podle návrhu sociální demokracie zůstat na současné úrovni.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze