Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

ČSSD musí reprezentovat názor občanů, levicových voličů

ČSSD musí reprezentovat názor občanů, levicových voličů

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od sterbajaro:

Pane senátore,

ČSSD se pokusila 5x položit stávající vládu aniž by se jí to podařilo.Prezident Zeman tomu pomohl během několika dnů včetně kompletní výměny všech ministrů. Je neuvěřitelné,že i když Váš předseda odmítl sestavit vládu, teď má část poslanců ČSSD výhrady jak k prezidentovi tak k vládě. ČSSD ani nedokázala zajistit hlasy k rozpuštění sněmovny. Prosím Vás co ještě chcete? Bude s podivem, když Vám veřejnost a Vaši voliči ještě v takové míře budou věřit.

Odpověď:

Dobrý den,

ČSSD okamžitě na začátku deklarovala, že adekvátním demokratickým řešením situace jsou pro ni nové volby do Poslanecké sněmovny, ze které jedině může vzejít plně legitimní a akceschopná nová vláda, to je to, co bychom chtěli nejen pro sebe, ale i pro občany tohoto státu.

TOP 09 ještě před pověřením Jiřího Rusnoka hlásala, že prozatímní kabinet odborníků nepodpoří a bude pro rozpuštění sněmovny. Toho stanovisko v zápětí změnila, dalo by se říci, že v současné chvíli pravicová „koalice“ zvolila taktiku držení pozic za každou cenu. Proto vedení naší strany přehodnotilo situaci ve svém postoji k zájmu o možnost sestavení vlády. Svým prohlášením, že se druhého pokusu jako vítězové voleb jsme ochotni ujmout, dáváme pravici jasný signál, že se již v tomto volebním období k vládním možnostem nedostane, že to nedovolíme. Momentálně je adekvátním řešit taktiku, jak dojít k novým volbám. V hlasování o důvěře Rusnokovy vlády musíme vnímat především zájmy a názory levicových voličů, jak Miloše Zemana, tak ČSSD. Jsem přesvědčen, že strana musí reprezentovat názor občanů a stále více reflektuji jejich převládající podporu konstruktivní vládě Jiřího Rusnoka před návratem pravicové „vlády Petra Nečase“ v čele s Miroslavou Němcovou.

Hezký den

Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze