Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

ČSSD chce pro lidi práci a prosperující zemi

Vystoupení v Senátu k Národnímu programu reforem.


 „Já chápu plně, že senátorka za vládní stranu TOP 09 hájí její program, nechápu ovšem pana premiéra, který hájí program TOP 09. Protože to je převážný program, ať už vládního programu, tak i těchto opatření, která jsou navržena. To já bych si samozřejmě taky pochvaloval.

A určitě jsou potřeba změny, ale máme asi různý názor na to, jak by ty změny měly vypadat. Když v roce 2006 končila vláda sociální demokracie v koalici s lidovci a s Unií svobody, tak jsme splňovali maastrichtská kritéria v deficitu, důchodový systém jsme měli v přebytku. Dneska, po pěti šesti letech vlády, a obzvláště té poslední -- za šéfování pana ministra financí Kalouska -- je důchodový systém v propadu desítek miliard korun. Deficit nám úspěšně roste, naprosto nesrovnatelně s okolím, pracovní místa nepřibyla, tak se nezlobte, že tuhle vládní politiku my nemůžeme podporovat.

My máme jiné představy. Že lidé budou mít práci. Že tahle země bude prosperovat. Že státní dluh bude skutečně klesat, ne že se o tom bude jenom vzletně hovořit a že lidé, kteří budou chtít pracovat, tak tu práci najdou,” kritizoval ve své řeči Zdeněk Škromach koalici ODS a TOP 09.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze