Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

ČSSD chce nalézt společnou dohodu o důchodovém systému

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach na čtvrteční tiskové konferenci řekl, že ČSSD odmítá vyvedení prostředků ze základního důchodového systému.

Důchodová reforma, která v této zemi nebude dohodnuta širokým spektrem, nemá šanci do budoucna zajistit to, že v dalších volebních obdobích se nebudou tyto podmínky měnit.

Je třeba signálu zvlášť pro mladou generaci, který jim dá najevo, že do důchodu půjdou.

"Apelujeme na ostatní politické strany, aby byla využita platforma stávající Bezděkovy komise, a aby po volbách byla obnovena Bezděkova komise i v té podobě zástupců politických stran, a aby v co nejkratší době byla nalezena dohoda důchodového systému," řekl Zdeněk Škromach.

"Je škoda, že ODS a TOP 09 podléhají tlaku některých finančních skupin a některých penzijních fondů, které mají zájem o to, aby byly vyvedeny finanční prostředky ze základního systému. To by pro ně byla určitá jistota financování po dobu dalších patnácti, dvaceti let, kdy peníze do těchto fondů půjdou, ale nebude se vyplácet žádný důchod. Možná za těch dvacet let," dodal Škromach.

Je třeba rozvíjet doplňkové systémy jako jsou životní pojištění, penzijní fondy, daňová zvýhodnění či státní příspěvky.

Lidé s nižšími příjmy musí být zajištěni ze základního systému. U lidí se středními a vyššími příjmy je třeba podpořit dobrovolné systémy důchodového připojištění.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze